çağlayan sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


çağlayan kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Çağlar

<< çağlar cağlık >>


çağlayan kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te çağlayan kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. istanbul'un kağıthane ilçesinde bir semt
 2. (bkz: çağlayan lisesi)
 3. şelalelerin küçük versiyonu, yüksek bir yerden dökülen su.
 4. *da bulunan selale. pek guzeldir.patika yol varken kimi cılgın insanlara uyanlar dogrudan selaleye tırmanır.* kısları da surekli donmasıyla meshurdur. gezilesi yerdir.
 5. trabzonun küçük, bir o kadar da ilginç kasabası şöyle ki dünyada 100 tane deli varsa 60 tanesi kesin burdadır teknolojide ugramaz buralara çaglayan tabelasını görünce geri basar.
 6. istanbul daki 1960 lı yıllarda kayseri nin çağlayan yerleşkesinden gelenler tarafından kurulmuşş ve o yüzden çağlayan adı almıştır. bir de ufak bir çağlayan olduğu rivayeti vardır. rivayettir ama, su kaynaklarının çok olduğu kesindir. çünkü bir zamanlar her tarafında çeşmeler vardı. ve bir iett durağının adı da menba idi.nngenel olrak bakınca vatan caddesi, son durak, cami gibi lokal isimlerle anılan bölümleri vardır. 3 tane ana caddesi vardır. girişte en sağdaki caddenin sonu bir uçurumla hürriyet mahallesi tarafına bakar.nngösterilerin yapıldığı meydan da ise 3 okul vardır. nziya paşa ilkokulu nçağlayan ilkokulu n50nci yıl çağlayan lisesi *
 7. mecidiyeköy'e giderken mecidiyeköy'den önce okmeydanı'ndan sonra gelen durak.
 8. bir değişimin simgesi olma yolundaki semt.
 9. (bkz: 2007 bahari cumhuriyet mitingleri furyasi)
 10. %90 ının samsun bafra' lı olduğu semt. zamanında bafra' nın bir köyü tamamen boşalıp istanbula göç edilmişti. istanbul' a gelenler genelde çağlayan da konfeksiyon işine girdiler ve gittikçe büyüdüler.. çağlayan ı içten feth ettiler.
 11. 19 yıldır yaşadığım bu sıralar yapılmakta olan adalet sarayıyla beraber büyük bir değişime ugrıcagını düsündügümz mitinglere ev sahipliği yapan meydanıyla ünlü kağıthaneye baglı bi semt.
 12. istanbul'un diğer semtleriyle kıyaslayınca alt sıralarda yer almasına rağmen, taksim, mecidiyeköy, beşiktaş gibi semtlere yakınlığı nedeniyle kira fiyatları da yüksek olan yerleşim bölgesi.
 13. komünistlerin ha bire miting yaptığı alandır.
 14. Merkezi ve çok canlı bir yerdir. Bitirimler mekanıdır ayrıca. Miting yeridir. Ana caddesi olan Vatan caddesine araçla bir dalarsanız saatlerce çıkamazsınız. Şişli, Okmeydanı, Osmanbey ve Taksime yakınlığı önemini artırmıştır. iş yerleri ile ünlüdür. Ayrıca dünyanın en büyük adliye sarayı burada yapılmaktadır. 300 adet durşma salonundan bahsediliyor. O derece yani.
 15. Afyonkarahisar ilinin Dinar ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: Dinar)
 16. Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: Hamur)
 17. antalya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: Merkez)
 18. Denizli ilinin Çivril ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: Çivril)
 19. Diyarbakır ilinin Kulp ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: kulp/#5120312)
 20. Erzincan ilinin Merkez ilçesine bağlı bir belde.
 21. kağıthane nin en merkezi semti. şişli ve mecidiyeköy e yakınlığı ve onlara nazaran evlerin daha ucuz olması sebebi ile bütçeye faydalı bir yer.
 22. erzurum ili, uzundere ilçesine bağlı bir köy.nnilçenin tüm köyleri için:nn (bkz: uzundere/#8997181)
 23. bak burada bir pastane var. adı şengül petek ya da petek pastanesi tam aklımda değil şimdi. lakin yaptığı ıslak hamburgeri, kaşarlı tostu, spanglesi başka yerdekilere benzemez. nhamburger ekmeğinin içini dışını kızartır. bol salça koyar, köftesi öldüresiye acıdır ki, yedikçe iştah mı açar ne doyamazsın. ntostu da öyle çayır çayır kızarmıştır. nspanglesi mi ? sırf çikolata sanki.nne kolay mı adamlar 1965 lerden beri orada, sanırım daha da evvelleri var.nninşalah hala oradadır ve o tadları üreten ustalar hala sağdır. nnselam olsun şengül petek e ve çocukluğuma.
 24. Rize ilinin Fındıklı ilçesine bağlı bir köydür..
 25. Doğup büyüdüğüm, adliye yapılmasıyla fena halde gelişen ancak insan yapısı bakımından eskisini aratan kağıthanedeki semt.. buradaki eski okulum ziya paşa i.ö.okulu yaklaşık 7-8 senedir yıkılacak yerine alışveriş merkezi yapılacak diye dedikodu dolandı ama bir türlü yıkılmadı..

senin çağlayan kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap