şişmanlamak sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


şişmanlamak kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Toplanmak

<< şişman şişmanlatmak >>


şişmanlamak kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te şişmanlamak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. kortizon, çok yemek yemek sonucunda meydana gelmesi şiddetle muhtemel hadisedir. kendini bilmez insanlar sadece obur olmaktan dolayı oluştuğunu sanıp 'koca götlü meryem' diye taa arkanızdan bağırırlar ama işin gerçeği kortizondur. adamı yıkar, yakar, savurur yeminle.
  2. (bkz: yağ bağlamak)
  3. her bünyeye nasip olmayan olaydır. bazen genetik bazen de dengesiz beslenme kaynaklıdır. çok yemeyle aşırı alakası yoktur.
  4. kişiyi fark ettiğinde hüzünlendiren durumdur.nngeçen sene eylülden beri 4 kilo aldığımı göz önünde bulundurursak, geçen yaz aldığım bir elbise şu an bol değil neredeyse tam oluyor. yani.nn (bkz: akşam oldu hüzünlendim ben yine)nnedit: imla.
  5. Asosyal insanlarda sık görülen bir hastalıktır. Sürekli oturdukları yerden yedikleri için ve fazla hareket etmedikleri için başlarına gelebilecek bir durumdur. Asosyalliğin yanında bir de bakımsızlık eklenir. Dişler düzenli olarak fırçalanmaz ve saç sakal birbirine girer. nnBunun yanı sıra alınan ilaçlar da etki edebilir, metabolizmanın yavaş çalışması sonucunda başlarına gelebilecek fiziksel değişimdir.
  6. devamında hipertansiyon gibi hastalıklara neden olacak durumdur. Kaçınılmalıdır.
  7. Insanı öğlen yemeği yemekten alı koyar, göbeğiniz çıkınca moraliniz bozulur, siyah giyip kapatmak istersiniz ama ne çare, yemek yemekten soğutur insanı.

senin şişmanlamak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap