al sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


al kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Kırmızı , Hile , Tuzak , Düzen , Aldatma , Kızıl , Allık

<< akyuvar ala >>


al kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te al kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. şapkası olanı da bulunur: â
 2. ingilizcede sessiz harfle başlayan sözcüklerin önünde kullanıldığında ''bir'' anlamına gelen harf.
 3. A, bilinen çoğu alfabenin ilk harfidir. Şimdiki Suriye ve Filistin in coğrafyasında yaşayan Sümerler, alfabelerinin ilk harfi olan alef´i (öküz) bu harfle sembolize etmişlerdir. Sümerler, Mısırlılar ın hiyeroglif yazısındaki öküz resmini A harfinin sembolü olarak almışlardır. Eski Yunanlılarsa A harfini, kendi alfa harflerini yazmak için kullanmışlardır. Arap halfesinde ise elif halen kullanılmaktadır. Romalılar ise A harfine şimdiki görünümünü vermişlerdir.nnA, yazınlarda en fazla kullanılan üçüncü harftir.nnSesbilim bakımından kalın ünsüzlerin düz ve geniş olanıdır.
 4. sonra b gelir
 5. ingilizcede ey diye okunur
 6. bir tür şaşırma ünlemi.
 7. müzikte (bkz: la majör)
 8. en yüksek not (85-100 arası).
 9. google'da aradığımız zaman, an itibariyle 24.280.000.000 adet sonuç veren harf.
 10. alfabenin ilk harfi,cümle kurarken en çok kullanımına başvurduğumuz harf,tek başına kullanıldığında şaşırmayı ifade eden güzel bir harf.
 11. alfabemizin sondan 29. harfi.nnedit: inanmıyorum böle bi entry girdiğime...
 12. Bir zamanlar şapka giyeni de vardı.
 13. amerikan gençlik dizilerinden öğrendiğimiz en yüksek sınav notu. n (bkz: b) n (bkz: c) n (bkz: d) n (bkz: e) n (bkz: f)
 14. ks. alay.
 15. şaşırma harfimizdir bir kaçı bir araya gelerek olaya şaşırma efeği katmaktadır.aaaa çok ayıp
 16. kanaatimce gelmiş geçmiş en güzel kurban parçası.nngordugum duslerde nonun ofkesinde nvar olan bendim nsonsuz tuzaklarla nissiz sokaklarda noynayan bendim nateşle boyanmis nkizgin kafeslerde nhapsolan bendim nzorda kaldigim tüm zamanlarda nyalnızlığım sendinnnbeni terk etme * nsakin, dur gitme nadin sakli nefesimdennduydugum sozlerde nonun gozlerinde ngordugum sendin nvazgectigim o an nbenden uzaklasan nkaybolan sendin nyalniz ve caresiz nseverken yureksiz nben sandigim sendin nzorda kaldigim tum zamanlarda nandigim sendin
 17. bir ümit yaşar oğuzcan şiiridir:nnSenin aydınlığın yetişir bana nGüneşi istemiyorum nYıldızları istemiyorum nAçma perdeleri nBen bu karanlığı seviyorum nBen yalnızlığı bu geceleri nnKaranlıklar benim için yaratıldı A nAydınlıklar senin için ....... .......
 18. iki ihtimal vardır. a harfi kompleksli bir harf olduğundan dolayı, en başa geçmiş olabilir. veya boyu kısa olan harf olduğu için, boy sırasında en başa düşmüştür. türkçede, sıcak yaz günlerinde giymesi maksadıyla şapkası mevcut olmasına rağmen, yıllardır bir kaldırılıp, bir konulan bu şapkanın akıbeti bilinmemektedir.
 19. önüne geldiği kelimeyi tam tersine çeviren harf. npolitik- apolitik nnormal- anormal nmetal- ametal nsosyal- asosyal.
 20. batı ulkelerinde yaygın bir kan grubudur. nakdeniz, adriyatik ve ege bolgelerinde yasayan insanların buyuk cogunlugu a grubuna dahildir.
 21. kurban grubunun insanlar albümünde bulunan çok sağlam bir şarkının adı. sözlerini yazmasakta olur yukarıda yazılmışı var.
 22. å, ä turleri de bulunur.
 23. Alfabenin ilk harfi olması ve çok fazla kullanmamız dolayısıyla belki de öğretilen ilk harftir.
 24. doktorların muayene sırasında hastasından, agıza verdiği şekil yüzünden şiddetle yapmasını istediği eylemin adıdır.nn (bkz: a yap bakim) n (bkz: aaaa) n (bkz: daha fazla aaaaaaaaa)
 25. alfabenin aağaası olan harf.

senin al kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap