damıtma sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


damıtma kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : taktir

<< damıtılmış damıtmak >>


damıtma kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te damıtma kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. gaz ürünler elde etmek için ısı yolu ile nesneleri temel öğelerine ayırmak...
  2. kimyasal bilesenleri farkli buhar basinclarina sahip olmalari gibi bi zayif noktalarindan yakalayip birbirinden ayrirma teknii, distillation. urunler sivi olmakla birlikte bunun konunun anlam ve onemine dogrudan herhangi bi etkisi bulunmaz bkz: viski ekstraksiyon, absorbsiyon, leaching bunun uvey kardesleridir
  3. bir nevi rafine etme.
  4. iki veya birden çok komponente sahip kimyasal karışımın, bu komponentlerin uçuculuk farkına dayarak bileşenlerine ayrılması işlemi.
  5. ozel tipleri arasinda ekstraktif distilasyon ve azeotropik distilasyon bulunur. ozellikle petrol rafinerilerinde sikca ba$vurulan bir ayirma yontemidir.
  6. imbikten çekme de denir.
  7. birden fazla madde iceren bir karisimi bilesenlerine ayirmak icin siklikla kullanilan bir ayirma yöntemi. bilesiklerin farkli kaynama noktalarinin olmasindan faydalanarak, karisimin isitilmasi, bilesenlerin ayri sicaklarda kaynamasi ve de ardindan yogunlastirilmasi yoluyla yapilir. ayrimsal damitma, vakum damitmasi gibi türevleri mevcuttur.
  8. bir de reaktif distilasyon vardir ki, ayni anda hem reaksiyon gerceklesir hem de maddeler birbirinden ayrilir.. karmasiktir, tez konusudur.. dorduncu sinif bitirme projesi diye yapan salaklar gorulmustur..
  9. ayrımsal damıtma ve vakumlu damıtmanın yanı sıra fraksiyonlu damıtma ve su buharı damıtması gibi türevleride vardır, karışımlar için saflaştırma yöntemidir.
  10. özellikle uçucu yağların üretiminde süperkritik akışkan ekstraksiyonunun kullanılmaya başlanmasıyla pabucu dama atılan ayırma yöntemidir

senin damıtma kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap