davacı sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


davacı kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : müddei, savlayıcı

<< dava davalı >>


davacı kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te davacı kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. dava eden, iş çıkaran.
  2. bir kemal sunal filmi. en güzel filmi
  3. bkz: davalı.
  4. -hay senin davana -ben de sana repliğini barındıran film
  5. kemal sunalin da mesaj kaygili doneminden, abartilmami$ dozuyla aziz nesine goz kirpan bir senaryo. en iyi kemal sunal filmlerinden.
  6. hem asil hem de vekil olarak bulunulabilen ve yargılamada hakimin sağ tarafında duran taraftır. dava adına açılan, hak talep eden ya da hakkı zedelenen kişiye davacı asil denir. onun vekalet verdiği hukuk fakultesi mezunu ve baro ruhsatı bulunan serbest meslek sahibine de davacı vekili denir.
  7. mukemmel bir kadroya sahip erkan candan, demet akbaga serra yilmazdan guzin özipek e onlarca tanidigik simanin mükemmel bir oyunculuk sergiledigi film.. umur bugayin bir sekilde dava acarsan maddi anlamda cokersiniz, o yüzden gereksiz davalar acmayalim mahkemeleri mesgul etmeyelim temali adalet bakanligindan katki aldigini dusundugum bir film..
  8. bir çin şiiri 7.yüzyil davacı zengin,davalı yoksulsa zenginden yana işler yasa davacı yoksul,davalı zenginse davalıda kalır yine nizalı arsa davacı da davalı da zenginse davada özür diler çekilir aradan kadı davacı da davalı da yoksulsa,bak sade o zaman işte yerin bulur hak.

senin davacı kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap