dedikodu sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


dedikodu kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : kılükal

<< dedigin dedikoducu >>


dedikodu kelimesi nasıl okunur?







android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te dedikodu kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 27 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. dedi ve koydu bir söz var, zeki insanlar fikirlerden, orta seviye zekaya sahip bireyler olaylardan, düşük zeka seviyesinde ki ler ise insanlardan konuşurlar... bu anlamda dedikodu zeka seviyesini minimale indirgeyip iletişim kurma şekline verilen isim oluyor.
  2. çogu zaman ke$ke allah olsaydi da mensuplarinin topunu cehenneminde yakaydi dedigim müessese.
  3. korkaklıktan başka birşey değil ama illa ki ucundan kıyısından yapıyo herkes küçüğü büyüğü olmaz bunun
  4. dedikodu hakkında kafamızdaki tanım birinin hakkında konuşmaktan çok, birinin hakkında/arkasından yalan yanlış konuşmak şeklindedir, bilemem tabii nereye kadar sınırlanabilir veya genişletilebilir tanım, ben emireriyim.
  5. dedikodu kulaktan kulaga mekanizmasi ile olu$mu$ bir insan evladi icadidir. ozunde ki$ilerin bastiralamami$ ne dedi kim kodu hirslarindan kaynaklanan orgazmsal beklentiler yatmaktadir.dedikoduyu ali$kanlik edinmi$ bunyelerde garip bir zevk alinmasini saglar. daha da a$mi$ bir versiyon icin bakiniz: dedikodunun metamorfozu.
  6. yanlış bir olay. birgün dolmuşa binip birinin ardından dedikodusunu yaparsınız. sonra dolmuştan inince bir bakarsınız önünüzde oturan adam o dedikodusunu yaptığınız adammış. yerin dibine girmek deyimi az kalır hissettiklerinizi anlatmak için. bkz: kendimden biliyorum
  7. orhan velinin şiiri olan haliyle, ki kendisi kimin bacağını sıkmışım tramvayda? dizesiyle uyanış seyansımın pistolü iteneği olmuştur içinde bulunduğumuz tarih itibarı ile sezen aksu tarafından bestelenen levent yüksel tarafından da icra edilen leziz bir şarkıdır.

senin dedikodu kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap