derkenar sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


derkenar kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : çıkma

<< derken derlem >>


derkenar kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te derkenar kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. osmanlı devleti belgelerinde resmi evrakta metnin kenarına düşülen notlara denir. sadece resmi evraklarda kullanılan bir tabir olmayıp kitapların kenarlarına yazılan yazılara da derkenar denmiştir.
  2. günümüzde de mahkemelerde kullanılan bir deyimdir. dilekçelere uygulanır.
  3. necdet seni sitesinin yeni ismi.hem hızlı gazeteci var hem kendi yazıları hem de birtakım konuk yazarların yazıları var http://www.derkenar.com/ dan ulaşılabilir
  4. kenarindan kaldirip bakinca cok bisey anlasilmiyor. kurcalamak lazim.
  5. edebiyat der, kenara not eder! sloganıyla çıkan dergi. 7. sayısı çıkmış. begenerek izliyoruz. sade ve okunabilir. amacı para kazanmaktan çok okur kazanmak ayrıca. http://www.derkenar.gen.tr/
  6. can yücele göre, marjinalin dilimizdeki karşılığı.
  7. kırklar dergisinin modifiye edilmiş hali. milli gazete ekibi bu dergide toplanmış ..hüseyin akın ,ibrahim tenekeci, osman toprak..
  8. seyfullah aslanın yönetiminde ve hüseyin akının yayın danışmanlığında çıkan kaliteli bir edebiyat dergisi. bilhassa 10. sayısı itibariyle yenilenen kapağı ve içeriği ile göz dolduruyor. giderek gelişen ve geliştikçe tadından yenmez bir dergiye dönüşen sanat mecmuası. ayrıca dağıtımı da pek özenli ve güzel yapılıyor. her yerden temin etmek mümkün. umarım hayırlara vesile olur, merakla takip ediyoruz.
  9. necdet şen üstadımız derkenar adlı bir websitesini yeni kurduğu, şan-şöhret veya para-pul peşinde koşmaksızın, sadece kendi gönlünce bir maceraya giriştiği zaman birileri ona sen bundan para kazanıyor musun? niye yapıyorsun ki bunları? diye sorduklarında emekliliğinde kendi bahçesinde gül yetiştiren birine sen bunu niye yapıyorsun? para getiriyor mu bu iş? diye sormayı düşünmezsiniz. o zaman ne diye bana soruyorsunuz bunları? cevabını vermiş.

senin derkenar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap