determinasyon sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


determinasyon kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : belirlenim

<< deterjan determinist >>


determinasyon kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te determinasyon kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bkz: celiski halinden uzak.. hareketlerinde belirli bir path di$ina cikmamak..
  2. steady state her madde evrende bu durumda bulunmak ister cumle ichinde kullanalım: su:abi bi turlu karar veremedim ben yuvarlak popolu oksijenlerimimi shettirsem yoksam alımlı hidrojenlerimimi? hidroklorikasit: sende pek kararsizsin arkidish ben choktan klorürlerimin tadına baktim su: hadi yaw kararlılık onemli tabi hidroklorik asit: tabi
  3. atom kavramanın incelendiği, ince elendiği, sık dokunduğu, bir fizik, kimya, olmadı fizikokimya dersi konusudur. madde kararlı olmak ister. fakat atom yapısında kimi kimi bir kararsızlık gözlemlenir. her şeye rağmen kararlılık, bir karar sahibi olmaktır. mahkeme salonlarında da sık sık kararlılıklanılır.
  4. turevsel denklemlerin cozumu olan dogrusal sistemlerde, sistemin belli sinirlar dahilinde kalmasini belirten terim. sistem sonsuza iraksiyorsa bu sistem kararsizdir vb.
  5. çelişkiyemez olmak. bkz: no wonder
  6. bkz: iç rahatlığı
  7. kendine verdiğin u dönüşü olmayan söz.
  8. kontrol sistemlerinde sistemin istenen değere belirli bir süre sonra ulaşıyor olma halidir. eğer sistem istenilen değere ulaşmadığı gibi bir de uzaklaşıyorsa sistem kararsızdır denir. bir de kritik kararlılık vardır ki, buna osilasyon oscillation ya da sönümsüz salınım denilir. burada sistem istenilen değerin belirli komşuluğunda mesela sinüssel bir salınımla gidip gelmekte, asla karara ulaşmamakta, ancak gitgide de uzaklaşmamaktadır.

senin determinasyon kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap