devlet sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


devlet kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : mevki, büyüklük, mutluluk, talih

<< devleşmek devlet kuşu >>


devlet kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te devlet kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 44 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. henüz sizler dogmadan once bi takim adamlarin ya da adam gibi kadinların ayak basacaginiz yerleri dikenli telle cevirip sonra da aha bak ben anayasa diye bi$i yazdim,uymazsan seni dikenli telin dı$ındakilere veririm deme hakkini kendinde buldugu,baski ve otonomi araci. ornek cümle cözümlemesi : devletimi seviyorum = dikenli tellerimi seviyorum bir sonraki yüzyılda gelen kısa ve öz edit : devlet olmazsa sıçarsın.
  2. bkz: politeia
  3. sevişme şekilleri hayalleri devletin istematigiyle yakınen alakalı olan bu uygarlıga endeksli kişiler: umutsuz tutarsız girişimler bu hanedanı yıkamayacak gibi görünebilir.. ama alt kültür ele gecirecek cok yakında.. ps: ben seni kanatlarım altına alırım zoban..
  4. platonun ünlü kitabının ismi...bide bi yığın bürokratik saçmalıklar yığını diyim tam olsun...
  5. bazi durumlarda mutluluk anlamina da gelebilen bir kelime . bkz: olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi
  6. nozicke gore devletin 3 görevi vardır; 1-toplumu başka toplumların şiddeti ve saldırısından korumak 2-toplumun her üyesini adaletsizlikten korumak ve adaleti sağlamak 3- özel sektörün sağlayamadığı ürünleri sağlamak bkz: kamu mali ayrıca bazı liberallere göre eğer bir devlet bu görevlerinden daha fazlasını yapmaya çalışırsa bu insan haklarına aykırı bir davranıştır ve yapmamalıdır.
  7. vazifelerinden biri de pire, kene uretimi ve turetimini kontrol altinda tutmak olan kurum. ozellikle macin goller yenmis dakikalarinda sicaklarin da etkisini gostermeye basladigi ve taraftarin isyanlara gectigi zamanlarda mesgale olsun diye turettigi pireleri ortama sacan daha sonra da ilaclama yontemiyle, kendi elleriyle olduren yapi.
  8. geri donusum kutusu. eger ozel bir kurumda calismiyorsaniz yandiginizin resmidir.memurlara verilen maaş; yine yollanilan elektrik, su, dogalgaz faturalarinin tutarlari olarak,bire bin katilarak geri aliniyor. zekice bisi.
  9. tek meşru şiddet uygulayıcısı

senin devlet kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap