devriye sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


devriye kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : karakol

<< devrisi devrolma >>


devriye kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te devriye kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bkz: devriye atmak bkz: graveyard shift
  2. bkz: cruising
  3. bi kiz ismi olsa gerek
  4. öyle böyle cesitleri vardir hepsi ezberletilir ama sadece onleyici kolluk devriyesi icra edilir.istisna olarak koruma ve sevkinde uygulandıgı gorulur.tabi bu soylediklerim jandarma icin gecerli.ayrica birde gece devriyesi diye bir olay vardir ki bazen enterasan olaylar karsiniza cikarmakta.
  5. alevi inanışında insan ruhunun asıl kaynağı olan gerçek varlıktan vücud-u mutlak ayrılıp, tekrar ona dönünceye kadar geçireceği evrelere denir.
  6. hazar ve seferde aynı maksatlarla muayyen bir mıntıkada gezerek vazife gören, çift veya daha ziyade silahlı askerdir.
  7. ing. patrol
  8. evrenin ve insanın tanrıdan çıkıp tekrar tanrıya dönmesi felsefesine göre yazılan tasavvuf şiirleridir.
  9. insanin cansiz varliklarla basladigi yolculugunda bitkilere, hayvanlara ve son olarak insana varan bir evrim gecirdigine inanilan alevilikte evrimin son noktasinda tanriya geri donus vardir. tanrinin isigindan kopup tekrar o isiga donmeden once seyehat ettigimiz bu canli alemlerinin her birinde ki seyrimize devriye adi verilir. tasavvuf siiri ile alakasi yok diye biliyorum. tabi, tasavvuf siirlerinde bol bol kullanilan bir olgu olmasina ragmen.

senin devriye kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap