didişmek sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


didişmek kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : uğraşmak

<< didişme didon >>


didişmek kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te didişmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ipler kopup iki insan birbirine iyice gıcık olmaya başladığında var olan en ufak negatiflikleri bile devasallaştırarak vakit geçirmek ve öyle geçinip gitmek...
  2. bi de iyi geçinilen insanlarla bilerek yapılanı vardır, acaip keyifli olur, devamlı laf sokarsınız birbirinize.
  3. bkz: birbirini yemek
  4. yemek içmek solumak boşaltım yapmak gibi temel ihtiyaçlarının yanına eklenmesinin vakti gelmiş olan huy. birileri ile didişmeden gün bitiremez oldum. hatta eğer işyerinde falan da didişemediysem, online didişmek de kesmedigi icin şöyle bir gözlerimizi pörtletip tırnaklarımızı çıkartamıcakmıyız canım? akşam eve dönerken çöpteki kedilere el kol yapmaya başlıyorum o derece...
  5. bir simbiyotik yaşama ve beslenme biçimi.
  6. iki farklı kişinin ortak bir noktayı yakalayamamasıdır. ısrarla her iki taraftan birisinin alttan almak istememesiyle bu didişme sürer gider. bir de didişenlerden birisi eğer sürekli ben seni sevdiğim için seninle didişiyorum diyorsa aman ha arkanıza bakmadan kaçınız.
  7. otekinin sozlerine hareketlerine isteklerine ters gitmek, ditmektir. oteki de berikine ters gitmeye basladiginda eylem isteslesir.
  8. tipik bir pasif agresif tavrı. bakmayın eylemin işteşliğine, gayet tek taraflı, tek başına yapanlar var bunu. dahil olmayanı zorla hırla müdahil etmeye çalışırlar. olmayın.

senin didişmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap