dilsiz sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


dilsiz kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : ahraz, konuşamayan

<< dilşat dimağ >>


dilsiz kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te dilsiz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bir hadise sonucu dilinden olmuş olan, dil sahibi olmayan kimse ya da mahlukat. bir tür canlı...
  2. bir lisan bir insan dan mahrum kisiler. bu yuzden toplumdan kabul gormezler. hic bir gramer kuralini bilmezler, hatta iyelik eklerini gordukleri yerde kacarlar.
  3. konusma engelli, tad alma engelli, fransız opucugu sekil opusme engellli vs...
  4. konuşamamalarının gerçek nedeni sağır olmalarıdır...
  5. pek güzel, pek zarif, pek candır kendileri. hayatımın feta ehlinden önce ve sonra diye ayrılma sebeplerindendir, üstadın değil değil bizzat benim kardeşimdir, tektir.
  6. it.cheto.
  7. bkz: lal
  8. konusma engelli insan. dilsiz diyince gozumde kinali yapincak filmindeki hulya kocyigit canlanir hemen. kisacik ve aliye rona tarafindan canice bir zevkle ozellikle kotu kesilmis saclaridir en akilda kalici ozelligi. bir de bakislari vardir, konusamasa da icindeki butun safligi ve haksizliga ugramisligi disari vuran masum bakislari. turk filmlerinin bize gosterdigi ve belki hayatimizda bir kez olsun karsilasamayacagimiz, yine de tam da bu topraklara ozgu karakterlerden biridir o da.
  9. kararsızlık içinde olan, utancını boynuna asamayanlar için ön planda olan suskunluk dürtüsü. çaresizim seni sevdigimi söyleyemem. dilsizim. utanirim seni sevdigimi söyleyemem. dilsizim. halsizim seni sevdigimi söyleyemem. dilsizim. garibim seni sevdigimi söyleyemem. dilsizim. gidecegim seni sevdigimi söyleyemem. dilsizim.
  10. zerafet ve inceliğin vücut bulduğu kişi..

senin dilsiz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap