görev sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


görev kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Vazife

<< göresimek görevdaşlık >>


görev kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te görev kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. 1.Bir nesne veya bir kimsenin yaptığı iş. n2.iş görme yetisi,fonksiyon. n3.Resmî iş,vazife. n4.Bir cümlede bir dil biriminin öbür birimlerle ilişkisi aracılığıyla yerine getirdiği iş. n5.Bir organ veya hücrenin yaptığı iş. n6.Bir değerin başka değerlerle olan ilişkisi.
  2. Yapılması gereken iş, beklenen eylem, hizmet.
  3. bir nesnenin ya da kimsenin gördüğü işin adıdır. * (bkz: işlev ile görev arasındaki fark)
  4. (bkz: sorumluluk)
  5. 2013 yılında çekilmiş şarkıcı doğuşun başrol de oynadığı adı film olan eğlencelik ngeçen gece 2 de rastladım , takıldım kaldım ncaner ile tülin in hesaplaşma isimli dizisi gibi bir şey olmuşnnhttps://www.youtube.com/watch?v=ELr36omLK28 +n n nnama o kadar kötü ki çok iyi.
  6. en iyi slow udur heralde hande yener in mor albümünde yer alan şarkılar arasında . ben neden böyle hikaye anlatırcılar gibi entry girdim bilmiyorum . kafam gidik ve bu şarkı çok güzel .
  7. Bilinç gerektirir.
  8. iyiydim Aslında Idare Ediyordum nKavgalar Olurdu Zaten Biliyoruz Artık Tuzu Biberi nÇocuk Değiliz Biz Ya Eskiler Hep Bana… nKol Kırılır yen Içinde Kalır DedinnBundan Başka Ihtiyaçlarımız Vardı Sanki nDokundukça Bir Hata Vardı Hep Zorladığım nBiraz Ağır Olmazsa Söyleyeyim Kalbimdekini nGörev Gibiydi Hep Biz Sırılsıklam Olmadık..nnbir hande hande yener şarkısı .
  9. işlev demekmiş.

senin görev kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap