hümanist sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


hümanist kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : insancıl

<< hülya hümanizm >>


hümanist kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te hümanist kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. humanizm gorus ve felsefesine inanan kimse veyahut davranis
  2. insanlari seven insan ;
  3. insanlara deger veren, onları sayan, kisiliklerine ve dıs gorunuslerine pek aldırıs etmeden onlari insan olduklari icin seven insan.
  4. ks. hannibal lecter
  5. toprak odaklı insan. bkz: humus
  6. -epigram- marx’ın da pek sevdiği bir latin sözünü anımsıyorum nihil humanum mihi alienum est bu sözün altına ben de imzamı basıyorum insana ilişkin ne varsa kabulüm şu hümanistler hariç +can yücel
  7. bir hatice ugur ogrencisi, candan arkadas, samimi dost... bkz: baska soze ne hacet
  8. bkz: faruk erem
  9. başka -izmlere dahil olmayanların kafadan dahil edildikleri garip bir ilimiz. kendisine saygı gösterilmesini istediği için saygı göstermesi gerekenleri de buraya sıkıştırmaya çalışıyorlar. -istim yok açıklamasını illa ki ıkındırdığı ve gerekli kıldığı için, kınanacak hale getirilen bir bakış açısı.
  10. bizi öldürenleri biz öldürmemeliyiz, bi sorun bakalım önce neden öldürüyolar. onların da hakları var. hem zamanında böyle böyle olmasaydı onlar bizi öldürmezdi ki. psikolojik olarak yaklaşmak, iç dünyalarını anlamak lazım. onlar da insan diyenlerini istisnasız sikmek istiyorum. öldürmüyorum bakın, sadece sikmek istiyorum. onların da hakları var, onlar da insan.

senin hümanist kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap