hüzünlenmek sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


hüzünlenmek kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : hüzün duymak

<< hüzün hüzünlü >>


hüzünlenmek kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te hüzünlenmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. arka arkaya bir kac orhan baba klasigi dinlendiginde kisinin istemsizce yaptigi eylem.
  2. uzulmek eyleminin karizmatik hali..
  3. durup dururken damar sarkilar dinleyip yasanabilen bir ruh hali. hayat sorgulanmaya baslanir, nedir bu halim denilir. cozumu yoktur genelde. ya alkol alinir ya da koyup kafayi yatilir. yoktur baska birsey...
  4. karanlık oda, sezen aksu, mum ışığı üçlüsünün etkisiyle olabileceği gibi hayatın ani değişimlerinin etkisiyle de oluyor. gelen mailler, eski arkadaşlarla geçen güzel bi gün, ankaraya dönüşün yaklaşması hüznün derecesini arttıran faktörlerdir.
  5. gecmi$te ya$anilan guzel $eyler hatira gelir de, taa eski zamanlardan kopup gelir de durup bir du$unursunuz de iciniz ciz eder ya, i$te oyle bir$ey.
  6. bkz: işte öyle bir şey
  7. bkz: aksam oldu huzunlendım ben yıne
  8. insanın içinde oluşabilmiş en büyük boşluktur. varlığı acıtır. o boşluk dolana kadar hep bir kalp ağrısı, bir iç sıkıntısı hakim olur bedene. gözler her daim sanki ağlayacakmışçasına doludur. ağladıça sanılır ki bu boşluk dolar.. oysa ki o boşluk sevgili giderken bir parçanın da kopup gitmesinden kaynaklanır. ancak o parçanın giden sevgiliyle beraber geri dönmesiyle dolacaktır.
  9. daha bir dokunaklı gelir şarkı şarkıdan daha bir duygulu oluruz, ağlarız bulutlar geçmedeyken, beyazken gürültüsüz olan umudumuzla kalakalırız ortalıkta bizim bu insanca üzgünlüğümüz dillere destan

senin hüzünlenmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap