hibritleşme sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


hibritleşme kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : melezleşme

<< hibrit hibritleşmek >>


hibritleşme kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te hibritleşme kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. sp3, sp2 gibi cesitleri vardir.elementler,molekuller daha fazla bag kurabilmek icin bu elektron transferine ba$ vururlar.
  2. iki veya daha çok sayıda atom orbitalinin birbiri ile karışarak bağ oluşumuna uygun simetride melez orbitaller oluşturmasına hibritleşme denir. oluşan melez orbitalleri de hibrit orbitalleri olarak adlandırılır.
  3. kavga da söylenmez... valla bak.. sıkışık trafik ortamında girdiğin bir tartışmada dene istersen, ... muhtemelen bunu ibn.leşme diye algılayacaktır karşındaki. sonra istediğin kadar açıklamaya çalış - yok abi iki veya daha fazla atomun orbitalinin... - ..... - kriko mu o elindeki???
  4. s orbitalinin götünün uzaması sonucu ilişkiye girdiği p ortabili sayısına göre ismini alan kimya olayı. px, py, pz 3 orbitalle de girişimde bulunuyorsa sp3 diyoruz mesela. ch4te karbon atamonun s orbitalinin götünü uzattın mı noluyor? pz ile girişimde bulunup orda bağ kurabilecek uygun bir orbital yaratıyor. sonuç olarak c hibritleşme yapmasa 2 bağ yapabilecekken 4 bağ yapabiliyor. bu da şu sözlükte bilgi verdiğim ilk entry olsun amk.

senin hibritleşme kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap