isi sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


isi kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Sıcaklık , Hararet

<< ishal ısıalan >>


isi kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te isi kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Bir cismin uzamasına,genleşmesine,buharlaşmasına,erimesine,sıcaklığının artmasına,bir iş yapmasına neden olan fiziksel enerji,hararet.*
 2. scarabble da kurtarma kelımelerınden bırı
 3. iki sistem veya madde arasında sıcaklık farkı nedeniyle geçiş yapan enerjidir. Daima yüksek sıcaklıktan düşük sıcaklığa doğru akar.
 4. bir enerji turu. sicaklik yerine yanlis kullanimi cok yaygindir. ortaokul kitaplarinda bile isi sicaklik konusu islenirken ikisinin hep karistirildigindan bahsedilmesine ragmen bu yanlis her yerde karsimiza cikmaya devam eder.
 5. sanıldığı gibi sadece sıcaklık farkında değil, sabit sıcaklıkta da geçebilen, vektörel bir büyüklüktür.nnbir örnek vereyim de tam olsun: nsuyun kaynaması sabit sıcaklıkta ısı geçişidir...
 6. Isı bir maddenin tüm moleküllerinin sahip olduğu kinetik ve potansiyel enerjinin toplamıdır.
 7. (bkz: import substitution strategies)
 8. bir cismin uzamasına, genleşmesine, buharlaşmasına, erimesine, sıcaklığının artmasına, bir iş yapmasına sebep olan fiziksel enerji, hararet.
 9. Maddenin moleküllerinin/atomlarının sahip olduğu kinetik enerjidir.
 10. (bkz: intersymbol interference)
 11. israil standart implementation israil'in ülke kalite standartlarının uygulanmasından sorumlu bölümü.
 12. iki insan arasındaki açıklanamayan çekim, ısı moleküllerinin eş zamanlı titreşmesi bence. hani yan yanayken. .
 13. ışığı kıran ve dalgalandıran olgudur; enerji türüdür. yazın asfalttaki erimelerin ve görsel yanılsamaların başlıca sebebidir.
 14. Birim kalori olan enerji çeşidi.
 15. Pakistan gizli servisidir. isin ilginc yani, dunyanin en iyi gizli servisi olmasina karsin kimse adini bile bilmiyor.
 16. bir çok enerji türü bulunur (bkz: enerji türleri). onca enerji türü arasından bir tanesi de ısı enerjisidir. her madde içinde bir miktar enerjiler bulundurur. ancak bu enerjiler arasında ısı enerjisi yoktur; çünkü ısı enerjisi bir iç enerji değildir. misal: bir basketbolcu topu havadan pas atsın. top elden çıkmadan önce topa iç enerji dersek; top elden çıktığı an, topa ısı enerjisi deriz; top arkadaşına ulaştığı an, artık top ısı enerjisi değildir. başka bir enerji türüdür. yani ısı atoma deydiği an, artık ısı değildir, başka birşeydir.
 17. (bkz: hararet).
 18. Dünyadaki ısı 1900 yılından itibaren 0.7 derece arttı.

senin isi kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap