kara sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


kara kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Siyah

<< kar karabacak >>


kara kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kara kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. orhan pamuk'un bir romanı.
 2. işyerinin kazancı olarak da tanımlayabiliriz.
 3. (bkz: karı izlemek)*
 4. kar kristalleri 6 köşelidir. nkristallerin şekli birbirinden farklıdır.
 5. şu an dışarıda yağan ve yerlerdeki beyaz renkli örtüye verilen isim
 6. ankara'yı daha da güzelleştiren yağış çeşidi.
 7. yazdığı tiyatro senaryosunun bursa 'da birinci seçilmesinden sonra bi tarafları kalkan edebiyat hocamızla bir öğrencinin diyalogunu hatırlatan yağıç biçimi..nnöğrencinin biri : hocam kar yağıyor nömer seviş (Hoca): dua et de karyola yağmıyor!! nöğrencinin biri : ha ha ha hocam çok komiksiniz!! nömer seviş (Hoca): herhalde karşında bir komedi yazarı var!
 8. bir sirketin üretimden yada verdigi hizmetten almış olduğu paydan, maaliyetinin dusurulmesinden sonra elde edilen paya verilen addır.
 9. fransa'da her yıl 'en iyi yabancı roman'a verilen le prix medicis etranger ödülüne layık görülen orhan pamuk romanı.
 10. maliyet fiyatıyla satış fiyatı arasındaki fark.
 11. kış mevsiminin biricik müjdecisi olup, okulların tatil edilmesine sebep olan (tam final haftasın da okulun tatil, bizim perişan olmamızı sağlayan)ama insan da farklı duygular uyandıran ,huzur veren tabiat harikası...
 12. ticarette, maliyet fiyatıyla satış fiyatı arasındaki farkin negatif olmasi durumu.
 13. iclal aydın'ın güzel bir şiiridir.nnKarnnKarlı bir akşamdı ankara'da; nSon kez elele yürümüştük, nBitmesin istediğimiz yola. nKısacık beraberliğimizin bütün anılarını sığdırmıştık. nYazarsın bana demiştin. nBende yazarım sana sık sık. nAğlıyordum.... nSen görmeyesin diye kaldırmıyordum başımı. nElimi daha sıkı tuttun, nAnlıyordun.... nBu ayrılığa dayanmıyordu kalbim, nÖğrettiğim çiçek adlarını unutma dedin, nKelebekleri kitap arasında kurutma, nSık sık fotoğraf çektir, yolla bana, nKitaplarım sana emanet, nincitme kimseyi, kin büyütme kalbinde... nBeni bekle... nYol bitti, gidiyordun artık; nSokakta gördüklerimi, filmlerdeki aktörleri sen sandım bir süre, nKin büyütmedim kalbimde söz vermiştim sana diye, nKitaplarını okudum, kelebeklerine dokunmadım, nÖğrendiğim çiçek adlarına yenilerini ekledim, nEn çok fesleğeni, çoban heybesini, akşam sefasını sevdim. nSeni beklerken çok şey öğrendim, nYolunu gözlediğim, sevdiğim ilk adam... nNasıl olsa bulacaktır diye, her görüşümde aynı sesle seslendim nUçak, babama selam söyle! nBeni kötü rüyalardan uyandıran sevdiğim ilk adam... nBir bilsen seni nasıl özledim... nKar yağıyor şimdi, otuz yaşım bitti, nKitapların bende, kelebekler gibi kar taneleri, nKendi yolumda yürürken hiç unutmadım o cümleyi; nSelamını aldım babacığım, nKin büyütmedim kalbimde.... nKüçük kızının gözleri hala senin çiçeklerinde. nUçak, babama selam söyle! nUçak, babama selam söyle!
 14. ahmet kayanın 'dışarıda kar yağıyor, benim içime yağmur. ağlama iki gözüm, biraz daha dur.' dizelerini anımsatan oluşumdur.
 15. kayseri'ye bir türlü yağmak bilmeyen...
 16. orhan pamuk'un romanı olanı, nobel'in neden orhan pamuk'a verildiğinin cevabıdır. bu kadar mı gerçekçi anlatılır olaylar? insan bırakmak istemiyor. tekrar tekrar okumak istiyor. okurken kar yağsın istiyor.
 17. okulları tatil etmeye yarayan. doğa ananın çocuklara sunduğu doğal oyuncak.
 18. bir ticari isletmenin surdurulebilirligi acisindan en onemli kalemdir. kar uretemeyen ticari bir isletmenin varligi sorgulanmalidir.
 19. eklendiği kimi isim nitelikli sözcüklere sıfat özelliği kazandıran ek. Ör: günahkar.
 20. elazığ'ı beyaza bürüyen doğa olayı.***
 21. Karın yağdığını görünce nKar tutan toprağı anlayacaksın nToprakta bir karış karı görünce nKar içinde yanan karı anlayacaksınnnAllah kar gibi gökten yağınca nKarlar sıcak sıcak saçlarına değince nBaşını önüne eğince nBenim bu şiirimi anlayacaksınnnBu adam o adam gelip gider nSenin ellerinde rüyam gelip geçer nHer affın içinde bir intikam gelir gider nBu şiirimi anlayınca beni anlayacaksınnnBen bu şiiri yazdım aşık çeşidi nÖyle kar yağdı ki elim üşüdü nRuhum seni düşününce ışıdı nHer şeyi beni anlayınca anlayacaksın *
 22. gece uyumadan önce okunmaması gereken orhan pamuk kitabı. elinizden bırakamaz sabahlarsınız.
 23. küresel ısınmayı bizzat müşahede ettiğimiz şu günlerde özlemini çektiğimiz bir yağış çeşidi.
 24. yagısını izlerken yer çekimine yenik düşen salyalarıma hakim olmakta zorlandıgımı hatırlıyorum sadece. beni izmirli olmaya isyan ettiren tek şey. busenede içimde patlayacagı kesin gibi duran doga olayı.
 25. rusya'ya dün -03.02.2007- sarı-turuncu yağan şey *

senin kara kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap