konformizm sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


konformizm kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : uymacılık

<< konformist konglomera >>


konformizm kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te konformizm kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. konformizm, gerzek iş arkadaşımın konforuna düşkün/rahatına düşkün anlamına gelmediği konusunda bir türlü ikna edemediğim şanssız bir tanımdır. bkz: doğrusunu bildiğine ikna edememek
  2. tam turkce karsiligi uygitsincilik olan yabanci kokenli kelime bkz: uygitsincilik
  3. konformist adamim kardesim ben, yiyip icip yumusak yerde mala vurmam lazim seklinde ahmet yilmaz karikaturlerinde yanlis da olsa komuk sekilde irdelenen izm. lafi gecmisken, bkz: ahmet yilmaz penguene gecsin kampanyasi
  4. bkz: antikonformizm
  5. bkz: konformist
  6. konformist says: aykırı olma, uyumlu ol salak says: ya bu konformizm beyle alttan ısıtmalı evlerde süt banyosu yapmak değil miydi konformist says: sana da uyamıycam ama yani konformizm özellikle sol jargonda yanlış kullanılıyor.
  7. kotulenecek diyerek genele ters gitmekten cekinmek, cogunlugun belirledigi satir cizgileri arasinda takilmaktir. kabul goren bir gotu yememe durumudur. sivri olma ihtimalinden korkmaktir.
  8. insan onurunun ve mücadele azminin recminde atılan ilk taştır. son günlerde, ülkenin içinde bulunduğu durumda bile hala bir şey olmamış gibi davranıp laylaylom diyen ülke insanının yaşam felsefesidir.

senin konformizm kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap