maca sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


maca kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Pik

<< maç macera >>


maca kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te maca kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. sıyah ıskambıl kagıtları grubunun bir digeridir. n (bkz: sinek)
 2. siyah ters kalp
 3. destenin en asilidir. as'ı ugurlu kağıdımdır.
 4. kalıplama işlemlerinde boş cıkması istenen kısmı oluşturmak macıyla eklenen , kalıp parçalarıdır.
 5. madencilikte; Döküm parçasında, içi boş, kopya elde etmek için kullanılan kum, maden veya erimiş durumdaki döküm maddesine dayanıklı başka bir maddeden yapılmış dolgu kalıptır. *
 6. dökümde istenilen boşlukların verilmesi için silis kumu ve reçine karışımının karbondioksit gazıyla dondurulmasıyla veya silis kumu ve bezir yağı karışımının fırınlanmasıyla oluşur. önclikle kalıp yapılır ve kalıba dökülen maça malzemesi kurutulurak yapılır.
 7. maça her eve lazım kağıt grubudur. destenin en güzeli, en ulaşılmazıdır. bir rivayete göre maça papazı Kral Davud (hz. Davud) u simgeler.* * simgesine Pik de denir.
 8. Tarihi araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Çukurova, Yontma Taş Devrinden bu yana yerleşim yeri olmuştur. Çukurova'nın en eski yerleşim merkezlerinden biri Tepebağ Höyüğü ilk çağlardan kalmadır. Höyükte rastlanan surlarla çevrili kent çekirdeği burada Neolitik çağda yaşayan kent dönemine ışık tutmaktadır. Tepebağ'ın güneyinde Taş Köprü'nün bitişğinde eski kale yıktırılarak yerine Adana Kalesi yaptırılmıştır.
 9. bir deyim sozcugu...sanirim kic anlaminda.nn (bkz: macasi sikmamak)
 10. mizragin ucuna benzetildiginden asker/orduyu temsil eder hatta fransizlar kendisine pique, ingilizler ise spades der. hiyerarşik duzende kupadan sonra ikinci sirayi kapmiştir.
 11. iskambil fallarında kötü anlama gelen,kötü anlama geldigi yetmezmis gibi yanındaki kartların anlamlarını da olumsuz etkileyen kara kalp.*
 12. kalıplama ile imalatta, elde edilmesi güç parça kısımlarının eldesinde kullanılan yardımcı elemanlardır. yüksek refrakterlik, dayanım, yüzey düzgünlüğü ve koroz bi yapıya sahip olmaları gerekir.
 13. argoda göt. *

senin maca kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap