meşgul sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


meşgul kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : dolu, çalışır

<< meşgale meşgul olmak >>


meşgul kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te meşgul kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. meşgul; başka bir işle uğraşmaya vakti olmayan, hali hazırda bir işin içinde bulunan, çalışan anlamlarına gelir, dersem fevri olur lakin ben böyle anlarım, genişler.
  2. geniş anlamıyla işgal edilmiş. vakit olur, telefon olur; toprak pek olmaz gerçi.
  3. ing: packed up.
  4. musait olmayan.
  5. bkz: busy
  6. msn messenger kullanıcı tarafından tercih edildiğinde, çok meşgul olduğunuzu bildiğinden gelen/giden her şeyi ileti, mail, oturumunu taze açan can arkadaşlar göstermeden/göze sokamadan, sessizce bünyesine kabul eden, sakin sakin takılmanızı sağlayan faideli mod.
  7. yok sana işte demek şimdilik, bu sinirle; insan ırkı devasa bir kırmızı dur işaretine rağmen tuvalet kapılarını kırmaya kalkıştığı anda foseptik yüzüne patlayacaksa bu meşguliyete bir miktar haha daha az saygı duymam sözkonusu olabilir. bakın ne kakar engerek yılanı sözcükler seçiyorum bu meseleyi iki dirhem bir çekirdek sunabilmek için ama sanırım, ben fazlasıyla meşgul bir insanım zaten. bonus: bkz: ben varım
  8. cihanda benim dışımda herkesin bulunduğu namüsait ahval... bi benim her şeye vaktim var anasını satayım... işgal edilenlere selam vermek bu saatten sonra abesle iştigal... -selam naber -çok meşgulüm dafi -öseyeme
  9. türkçede yazım hatasının çok yapıldığı kelimelerden. meşkul yazan insanlar hemen hemen herkesin karşısına en az bir kez çıkmıştır. bu insanlar görüldüğünde sevabına kendilerine bir adet imla kılavuzu hediye edilmelidir. gülücüklerle dolu bir surat ifadesiyle uğurlandıktan sonra uzun bir süre kendileriyle olan tüm ilişik kesilmelidir.
  10. entry kasılırken içinde bulunulan durum. hayatın statuslarından biri...

senin meşgul kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap