mengene sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


mengene kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : pres

<< menfur menhus >>


mengene kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te mengene kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bkz: mengenbkz: josef mengelebkz: serbest cagrisim
  2. marangoz yamağı.
  3. 1998 yılında eskisehir anadolu güzel sanatlar lisesindeyken yayınlamaya başlayıp, 2001yılında güzel sanatlar fakültesini kazandıgımız ilk sene tedavülden kaldırğımız, içinde hiç unutamayacağım anılarımı barındıran fanzin- karikatür dergimiz. bize göre insanların nasıl değiştiğini gösteren gençlik heyecanı.
  4. cinayet filmlerinde genelde psikopat ruhlu ve cani insanlari iskence ederek oldurmek isteyen katillerin kullandigi kafa ezici alet.
  5. bkz: the mangler
  6. shakespearein can yücel tarafından türkçe söylenen bahar noktası adlı oyunundaki esnaf tayfasından birinin adı ya da lakabı..
  7. ruh alet edevatlarının olmazsa olmazıdır, en ufak bir fırsatta içerideki saati yakalar, sıkıştırır, öldürmese bile kare dişli vidalarının izi kalır, önce acır ya kabuk bağlar bir süre sonra. zaman ile pek de iyi anlaşamaz bu gereç, çünkü birinin yaptığını diğeri bozar.
  8. hidrolik olanı için: http://getir.net/eqc
  9. makine elemanları dersinde vahdet uçar ın her yıl mutlaka verdiği tasarım ödevi.
  10. 1. onarma, işleme, düzeltme vb. işlemlerin uygulanacağı nesneyi sıkıştırıp istenildiği gibi tutturmaya yarayan bir çeşit alet: “yıldız, bileğimi bir mengene gibi sıktı.” -a. gündüz. 2. pres: zeytin mengenesi. üzüm mengenesi.

senin mengene kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap