merhem sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


merhem kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : çare

<< merhametsizcesine merhum >>


merhem kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te merhem kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ilac
  2. pomad..
  3. melhem diye de bilinir. surdure surdure yedirilir.
  4. erkeklere konulabilen isimlerden biri, herhalde herkese şifa, deva olsun diye konulmuş olsa gerek diye düşünüyorsunuz, isim olarak verilmesi biraz garip ama daha garip olanı amcanın nüfus cüzdanına isminin meryem olarak yazılmasıdır herhalde! nerede bu doktor!
  5. anadolunun gözde farmakolojik unsuru. on bin tane türküde geçer, bir yaraya da merhem olmaz..
  6. bkz: seni merhem diyorlar gönlümün yarasına
  7. pomad olarakta anılsa da uygulanma şekli aynı olan pomatdan en büyük farkı merhemin kuru lezyonlara uygulanıyor olmasıdır.
  8. yeni gelen yazarlardan. üniversitede görüp de hiç konuşmayıp sonra iş hayatında da ilk başta görüp hiç konuşmadığım ve fakat daha sonra iyi arkadaş olduğumuz bir dost. muhabbeti çok sağlamdır ve çoğu konuda derinlemesine uzmanlık bilgisi vardır.
  9. her konuda bilgiye sahip ne düğün görmüş oynamışsın, ne ölü görmüş ağlamışsın sözüyle yılın dede korkutu ödülünü almaya aday, yeni yazar arkadaşlardandır. kendisi mühendistir, bu kadar detaycı olması bundandır. gazianteplidir, damak zevki iyidir, sol ayağı kuvvetlidir.
  10. herşeye iyi gelen merhemler vardır ki eski köy evlerinde ecza dolaplarında filan olur genellikle bunlar. kırık, cıkık, ucuk hatta basur bile olsan sürsen gecirir o derece.

senin merhem kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap