mesut sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


mesut kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Ongun , Sevinçli , Mutlu

<< meşum mesutça >>


mesut kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te mesut kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. -bir erkek ismi. (bkz: mesut yılmaz) n-türk filmlerinde sık sık kullanılan söz (çok mesutum necat, ben de necla, ben de).
  2. mutluluk, sevinç gibi anlamları olan bir erkek ismidir. * **
  3. (bkz: mutlu mesut)
  4. MESUT Türkiye'de en çok kullanılan 96. isim (... 94. kenan, 95. yaşar, 96. mesut, 97. selim, 98. ilker, ...). Ülkemizde yaklaşık her 526 kişiden birinin adı MESUT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.9. nnMESUT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:49 itibariyle yaklaşık 136,655 kişinin isminin MESUT olduğu ve MESUT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2258 kişi arttığı tahmini yapılabilir.nnMESUT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 436 MESUT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MESUT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.nnMESUT Türkiye'nin en yaygın 96. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 96. ad ise Vincent ismi. MESUT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 94. Ellen 95. Louise 96. Vincent 97. Kumar 98. Lewis isimleri de sayılabilir. nnhttp://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
  5. sevdiğim bir arkadaşımdır. adı gibi bahtiyar kıldığı insanları doğrudur. özlenendir. ele avuca sığmazdır. kendi dünya felsefesinin yaratmış ve tepesine oturmuştur. sorarsınız mutluluk hep onda vardır ve aynı zamanda hiç var olmamıştır. nvelhasıl mesut isimli insanları severim. güzel isimdir.
  6. (bkz: mesut özil)
  7. herkesin okul hayatı boyunca mutlaka tanıdığı isimlerdendir.nngünlerin gelip geçmesiyle ilgili herkesin bildiği teraneleri yazmak gereksiz beyin eforu. hiç dolaşmadan istediğim sokağa girebilmek için hızlı adımlarla ilerleyen kendine kestirme yol arayan aceleci adamlar gibiyim. nbendeki değişimin sembolü olan adam mesut. seni bir daha görmemek ve yazıma serpmemek ama hiç unutmamak dileği ile üşenmeden yazıyorum. numarım falcının dediği gibi çok başarılı bir adam olursun fakat uçak kazasında ölmeni hiç istemem doğrusu. nileride ve ölene dek hakkındaki temennimin en önemlisi de zeynep ve eylül'ün cesaret ve aidiyet duygularını körüklemesidir. narkadaş ve kalıba girmemiş sohbetlerimizi özlemle anımsıyorum. her daim iyi anılacaksın tarafımdan. narin elini sıkar, dil çıkararak yazımı bitiririm.
  8. mutlu ve sevinçli anlamlarına gelen bir erkek ismi. özellikle bursa tarafında çoktur mesut ismi.

senin mesut kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap