perçem sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


perçem kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : yele, kâkül

<< perakendeci perçemli >>


perçem kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te perçem kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. özellikle kadınların, kadın ırkının saçlarından bir parçayı öne düşürmeleri hadisesinde öne düşen parçaya perçem denir. kreativiteye göre, çok başarılı, göz alıcı olabilirken, bıktırıcı ve tiksindirici de olabilir... yine özellikle, kadınlar düğün, nişan vb. süslülük anlarında, saçlarına perçem yaptırırlar ki bir salonda bin çeşit perçem görülesidir... bkz: zuluf.
  2. erkeklerde de yakışıklı görüniym niyetiyle, kalıplaşan bir perçem bırakma hastalığı wardır, supermandan biz gençlere miras kalan, bu perçemli görünüm özellikle kısa saçlarda tastamam itici bir görüntüdür. saçını suyla ıslatan erkek saçını yana veya arkaya taradıktan sonra elini alın tarafından yukarıya doğru daldırır ve havadan sinek yakalarmış gibi ani bir hareket yapar, perçem yüze iner, kişi yakışıklı olur aniden...
  3. bkz: kahkul
  4. yüze değen her kirli el ve saçın sivilce yapacağı göz önüne alınıp ona göre bırakılması gereken saç tutamı.
  5. ayrica bir bayan ismidir
  6. bkz: percem percem
  7. potansiyel fason sac jolesi markasi. ayrica erkeklerde rastlanan islak saca guduk percemin guzel bir ornegi darbukator baryamda gorulebilirdi.
  8. bkz: civan perçemi
  9. soyle bir 10 dakika sesi kapali seyrettigim dizi. abartisiz butun oyuncular birbirinden igrenc rol kesmekte. tapon mankenleri de berdanin angut oyunculugu goze batmasin diye tutmuslar belli ki, cocuk kafasini cevirmesini bile bilmiyor, ama karizma yapacam diye kasilip duruyor. geceyarisi yayinladiklarina gore son iki bolumunden biridir sanirim.

senin perçem kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap