peridot sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


peridot kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : olivin

<< perhizli periferi >>


peridot kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te peridot kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. volkanik kayalarin icinde bulunan degerli yesil bir tas. ayrica cleopatra nin en cok sevdigi tas olarak bilinir.
  2. tamamen peridotlardan oluşan kayalara peridotit adı verilir.
  3. bkz: heredot
  4. tam yeşil değil de fosforlu yeşil kıvamında yarı değerli bir taş, yapısı zirkona benzer.
  5. renginin hastasi oldugum bir tas. ancak iyi bir tanesi diger taslara gore daha tuzludur. bu yuzden gonlume ve butceme uyan bir peridot bulmam hayli zamandir devam ediyor
  6. eşek kadar taşı olan takılarda, bazen zümrüdün yerine kullanılır. yeşil zeytine benzer rengi. yeşil altın ile uyumludur. zebercet diye de bilinir. rengi koyu yeşile kaçtıkça değeri artar.
  7. bu taş sebebi bilinmeyen korkulara ve kalp çarpıntısına iyi geliyormuş.
  8. sebebi bilinmeyen korkulara ve kalp çarpıntılarına iyi geldiğini bilmeden sırf aslan burcuna iyi gelen bir taş olması hasebiyle bugün sipariş ettim. burayı okuduğumdaysa bugünlerde tam olarak ihtiyacım olan şey olduğunu görüp şok oldum. bazen akışa bırakmak güzel sürprizleri de beraberinde getiriyor. bana gerçekten iyi geleceğinden eminim.
  9. kızıldenizdeki zebercet adasında bulunduğu için zebercet olarak da bilinir. parlak sarı-yeşil renktedir. mohs skalasında sertliği 6.5-7 arasındadır. klasik dönemlerden beri mücevhercilikte kullanılır. .peridot burma,norveç,avustralya, brezilya,çin,kenya,meksika,pakistan,güney afrika,sri lanka, tanzanya ve abdde arizona,hawaii,nevada ve new mexico bulunmaktadır. pakistanda bulunan özel bir peridot türüne kaşmir peridotu denmektedir.

senin peridot kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap