pestil sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


pestil kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : bastık, güçsüz, hasta

<< pestenkerani peştu >>


pestil kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te pestil kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. meyvelerle yapilan turlu $ebekliklerden. tonlarca meyve pestil yapilmak icin berbat edilmektedir. oldu olucak giyimde kullanalim ulke kalkinmasina yararli olsun bi$ekilde dedigim gereksiz tatli. bkz: entrye kusmak
  2. bkz: pestili çıkmak
  3. süper bir olay, cevizle tüketilmesi tavsiye olunur.
  4. enerji, glikoz bakımından bi yiyeceğin alabileceği maximum seviyededir sanırım, sınavdan önce atıcan bi tane bak o zaman beyin nası çalışıyo lokomotif gibi. ayrıca her pestil yediğimde aklıma, yüzüklerin efendisi adlı eserdeki elflerin eşsiz yiyeceği artık ekmeği, pilavı nası yorumlarsanız lembas gelir.
  5. güneşte bekletilerek yapıldığı için çok faydalıdır kendisi..
  6. çene kaslarını geliştirmek gibi bir özelliği de olan özellikli bir yiyecek. trt spikerleri hep pestil yerleşmiş mesela.
  7. daha ziyade duttan yapilaninin pek guzel oldugu, teknolojinin olmadigi zamanlarda icat edilmis saklama yontemi. dut kurusu kaynatilip icerisine nisasta karistirilip kivam aldirildiktan sonra temiz bezler uzerine dokulerek, guneste kurutulmasi ile yapilan kislik yiyecek. bkz: pestil cullamasi
  8. kan yaptığı konusundaki batıl inanç yüzünden ağzımıza dürtülen nesne. ayakkabı derisine benzer, biraz daha tatlıdır tabi ondan.
  9. bkz: pastil
  10. çok lezzetli bulduğum hadise. eriklisi favoridir.

senin pestil kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap