plaj sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


plaj kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : kumsal

<< plaçkacı plak >>


plaj kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te plaj kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. deniz ya da okyanus onunde tanimlanmis olan buyuk yuzolcumlu kum birikintisi. kum olmayanlari epey sinir bozar bkz: plaj havlusu bkz: plaj gitaristi
  2. biz turklerin daha ziyade ciplak kadinlar arenasi olarak algiladigimiz deniz kiyisi kumsali.
  3. hem karizma olsun hem de bütün plajdaki hatunları kesebiliym diye kumsalın en arka tarafında oturursun. sıcaklıyıp denize girmek istiyince kumların ne kadar sıcak olduğunu farkedersin, deniz de çok uzakta. şimdi kız olsan ceylan gibi seke seke gidersin gayet de hoş gözükürsün,ama olmazzz. naparsın o zaman ayakların altı kızarsa bile gayet yavaş bir şekilde denize ulaşırsın. böylece bütün plaj hasta olur sana, en azından sen öyle sanırsın...
  4. kumdan kalelerin, imar ve iskan izni gerektirmeyen mekanları. hayal gücü yapı kooperatifleri arsası. kaçak yapılar, dalgalar ve dallama ayaklarca yıkılıyor.
  5. dogal maganda habitati.
  6. dunyada ve ahirette yanmak isteyenlerin yeri.
  7. her yaz mevsiminde insanların kum veya çakıl kaplı bir alanda soyunarak oturur şekilde veya uzanarak önlerindeki denize bakıp derin derin düşünerek burası denizin başladığı yer mi? yoksa denizin bittiği yer mi? sorusuna 30 faktörlü güneş yağı eşliğinde cevap aradıkları cografi bölge.
  8. fransızcadaki la plagedan türkçeye geçmiştir.
  9. düzgün bir plajda çekilen uyku senenin yorgunluğunu atabilir. güneşin etkisiyle, uyandıktan sonra etrafı yeşil tonlarda görmek ve hafiften terlemiş bünyeyi mavi ve serin denizle buluşturup ardından çekirdeksiz üzüm yemek insanoğlunun yapabileceği en keyifli eylemlerden biri olabilir.

senin plaj kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap