poşet sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


poşet kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : torba

<< posalanmak post >>


poşet kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te poşet kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 11 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. orduda kisa donem askelere verilen isim
  2. naylondan yapilmi$ torbalara verilen isim..
  3. bizim eski komsu fo$et derdi.ilginc...
  4. her turlu anlamli anlamsiz tuketimin resmi olmayan belgeleri olarak mutfagin konu kom$u ve misafire gosterilmeyen kuru ve serin bir yerinde muhafaza edilen, cop atmak, pahali iran halilarinin ustunde otuzbir cekmek, misafirlige giderken terlikleri yaninda goturmek gibi eylemler vuku buldukca tekrar kullanilanilabilen ce$itli renk ve ebatlarda naylon urunlere verilen isim.
  5. büyük ve küçük ünlü uyumlarına uymadığı ve kıl bir sözcük olduğu için fransızca pochette kelimesinden geldiği çıkarımına varabiliriz. benim şahsi bir kinim var bu sözcüğe karşı, sürekli torba diyen ve poşet diye her seferinde düzeltilmeye maruz kalmış bir insan olduğum için ister istemez kullanıyorum, kendime de gıcığım bu yüzden.
  6. kısa dönem askerlerin yağmurlu bir günde postallar çamur olmasın diye aldıkları bir önlem neticesi kendilerine takılan isim. ayrıca başka bir rivayete göre her şeyin kolayını bulan kısa dönemlerin şahsi eşyalarını korumak kolay toplamak ve düzenli tutmak için herşeylerini poşetler içinde taşıdıkları için kendilerine verilen ad.
  7. gol yemeyi kendine hayat felsefesi olarak benimsemi$ kalecilere yakı$tırılan bir sıfat olarakta anılmaktadır.
  8. american beauty filminin en dramatik sahnelerinden birinde oynayan, üstün performansıyla içimizi hışırdatan oyuncu..
  9. 14 aydır hayatımın en değerli parçası.. en komik uyuyan, objektifime fettan seksii pozlar veren, kedi olduğundan habersiz bir bebek..
  10. uyurken japon olan sıcacık peluş..

senin poşet kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap