postmatüre sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


postmatüre kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : geçdoğan

<< pösteki postulat >>


postmatüre kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te postmatüre kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. anne karninda yeterli buyukluge ulasan veledin noolur yaaa bes dakka daha diyerek vakit kazanmasina tip dilinde verilen isim.gec dogum.postmature bebeklerin dogumdan hemen sonra kiclarina yedikleri saplak sonrasi kisa bir zirlamanin ardindan susup dik dik doktorun yuzune bakmasi sik sik gorulur.postmature dogan bebeklerin ilerki yaslarda bezgin,tembel ya da uyusuk olarak nitelendirilmesi kacinilmazdir ayricabkz: premature
  2. olgunluk sonrası olarak değerlendirilip 50 yaş üzeri döneme verilebilecek ad
  3. normal haftasında doğmayıp bu süreyi bir hafta veya daha fazla geçirerek doğan bebeklere postmatüre denir.beklenen doğum tarihini beş gün aşan gebenin doğum sancıları suni olarak başlatılmalı ya da bebek sezeryenle alınmalıdır.
  4. doğumun hemen ardından anne sütü yerine kuymak ile beslenebilirler. ben de yaklaşık 10 aylık doğmuş olan, kendimden biliyorum. bezgin, tembel ya da uyuşuk değil de, aşırı heyecanlı yapımı göz önüne aldığımda kuşkusuz bu gecikme, her daim güvende olma arzumun pratik hayatıma ilk yansımasıdır.
  5. doktorlar dürtmese doğmaya niyeti olmayan bebeklere verilen isim. annemin anlattığına göre suni sancıya bile direnmişim, doğmamak için elimden geleni yapmışım. direnişçi ruhum için kendimi kutluyor, gözlerimden öpüyorum.
  6. sanırım benim bu. hatta ne beş günü neredeyse 10 aylık doğmuşum. saçlarım varmış benim lan, kaş göz yerindeymiş. hiç de denildiği gibi ileride tembel olmadım, hadi en fazla üşengeçlik diyelim. süperim oğlum ben, çocuklarınızı 10 aylık doğurun, tutabildiğiniz kadar tutun bakın ben süperim, bak çok samimiyim.
  7. 10 gün geç doğmuş bir insan olarak edindiğim sıfat yanılmıyorsam. sezaryen yaygın değilmiş tabii o zamanlar. oksijensiz kaldığım için mosmor doğmuşum. kendi bokumla beslendiğim için kusmuşum falan. iğrenç yani. zaten 3 düşüğün üstüne, annemin hormon tedavisi görmesi sayesinde olabilmişim. dünyaya gelmemek için elimden geleni yapmışım; ama nafile. ne zaman bahsi geçse niye o kadar ısrar ettiniz ikinci çocuk olsun diye kızarım anneme.

senin postmatüre kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap