sevkitabii sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


sevkitabii kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : içgüdü

<< şevket sevkiyat >>


sevkitabii kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sevkitabii kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. iradeden bagimsiz olarak hareket edilmesine yolacan, dogu$tan gelen ve/veya ture bagli olarak herhangi bir caba gostermeden sahip olunan davrani$larin butunu.
  2. temel olani cok cok tehlikeli sayilabilecek durtu. bkz: temel icgudu
  3. sadece hayvanlarda vardır, insan için içgüdüden sözedilmez. deniliyor. bebeğin meme emmesi falan bilemiyorum tabi belirsiz bi durum. eğer öyleyse animal instinct saçma oluyor ama şarkıyı çok sevdiğimiz için görmezden geliyoruz.
  4. canliyi belli cevresel sartlarda,belirli bir bicimde davranmaya onceden hazirlayan, dogustan geldigi varsayilan biyolojik faktorler.
  5. yetişkin insanda, davranışları kültürle ve sosyal yaşantılarla şekillendiği için, görülmez. yetişkin insan doğal ortamında yaşamamaktadır. doğal ortamında yaşasa görülür mü?o tartışmaya açıktır.zira insan yavrusu, doğduğunda ortama uyum sağlamak için tırtıl kadar bile donanımlı olmadığından, doğayı yönetmeye mecburdur.
  6. hayvanlarda, içgüdüden başka bir şey olması mümkün olmayan öğrenilmeyen bazı karmaşık davranışların, uzun ve karışık göç yolları, yuva yapma vs. genler yoluyla nasıl aktarılabildiği merak konusudur. dnanın bir yerinde gidilecek yerin koordinatları mı vardır, nedir?
  7. canlının doğuştan getirdiği, nedenini bilmediği ve kendi türüne özgü olan karmaşıkdavranışlar bütünü. içgüdüsel davranışlar o türün tüm üyelerinde mevcuttur.
  8. sadece hayvanlara ozgu degildir. insanlarin da icguduleri vardir. lakin ve lakin duygular icgudu falan degildir. karistirmamak lazim.
  9. insanlar için içdürtü kullanılmalıymı$. doğrusu budur. içgüdü sadece hayvanlara mahsusmu$.bu yüzden temel içgüdübasic instinct filminin doğru hali temel içdürtü olmalıdır.
  10. ntv de ba$layacak olan belgesel ismi.

senin sevkitabii kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap