tadilat sözcüğünün eş anlamlısı nedir ?


tadilat kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : değişiklikler

<< tadil tadili >>


tadilat kelimesi nasıl okunur?android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tadilat kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. onarım denilse de içinde gizliden değişim kelimesini de içermektedir. dükkanlar genelde tadilat nedeniyle kapalıyız, 2 ay 4 gün 12 saat 42 dakika sonra yeni görüntümüzle karşınızdayız şeklinde yazıyı kapılarına asarlar.
  2. bir giyim eşyasında onarım için de kullanılmakla beraber, ilgili parçanın aidiyetini ispat amacıyla tadilat fişi verilir.
  3. bir ruh hali. arınmak diye geçer mertebelerde.
  4. şu sıralar içselleştirmiş bulunduğum bir durum,hem fiziksel hem ruhsal bir tadilatlar silsilesi içindeyim ve hiç de kolay değil çıkan pislikleri temizlemek,toza dumana bulanmışken ben, içim dışım darmadağan,beyazlasın fayanslar,ferahlasın ruhlar! tadilat nedeniyle kapalıyız efendim kusura bakmayınız.
  5. boya kokusu
  6. bir haftada biterlerin,iki güne bitere dönüşmesi,sonunda da ha bugün ha yarın derken 2 haftadır sürüm sürüm sürünmenin adıdır tadilat.her sabah kırıp dökme sesleriyle uyanırsınız,tiner kokusundan her gece başınız zonklar,banyo yerle bir olmuştur,mutfakta ocak bile yoktur.önceki hayatınızı özlemle anarsınız her an,küçücük evde sürekli yabancı insanlar olması da ayrı bir stres kaynağıdır.
  7. bitmeyen bitiren, tükenmeyen tüketen bir olaydır bu. artık tesisatçısı, marangozu, elektrikçisi yeni ev arkadaşınız olur, hele ki yaşlı teyzelerle aynı apartmanda oturuyorsanız eve giren çıkan erkeğin haddi hesabı tutulamaz komşularca. buyurun burada ispatı var. http://www7.gazetevatan.com/…694&categoryid=4&wid=6 edit: benimki sebahattin, ömrümü tüketen adam. kimselere yar etmem.
  8. evin kendine yakışanı giymesidir...

senin tadilat kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap