her zaman sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


her zaman kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : bazen

<< hep herkes >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te bazen kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. daima anlamında.
 2. ing. always ayrıca; yanlış yazılmış hali için: herzaman (bkz: asla) (bkz: hiçbir zaman)
 3. tüm zamanların hepsi, ilelebet, daima, sonsuza kadar anlamlarına gelir. her zaman, türkçe'de çoğu zaman kullanılır. sevgi cümleciklerinde sık sık rastlayabiliriz, seni her zaman seveceğim vs. gibi. her zamanı çokça kullanmak aslında biraz tehlikelidir. çünkü ortada bir söz, bir yemin hadisesi vardır, dürüstlük konuları vardır. mesela, ''her zaman operaya giderim'' gibi. hadi bakalım.
 4. (bkz: ihtiyaç molası) kararıyor gözüm her adımda, yanımda duruyor sözün kulaklarımda yapışmalar nefes alamıyor kalbim her ne olsuysa durumun buysa kanıyor içim kötü degilim hiç haketmedim her zaman var ol inan ki geriye baksan da alışık olsan öylesine garip bir an ki ağlasan olmaz inlesen olmaz gün oluyor, bir gün gel desen ay oluyor, bir ay var desen yıl oluyor, düşler gerçege dönemiyor yol oluyor bırakayım gömeyim topraga yokmuş gibi kaçayım ardıma yürüyorum, yollar var daha her zaman var ol inan ki geriye baksan da alışık olsan öylesine garip bir an ki aglasan olmaz inlesen olmaz kalbim o kadar viran ki
 5. simple present tense.
 6. ihtiyaç molası grubunun gaza getirme potansiyeli yüksek parçası.
 7. Mehmet Barlas ve ilber Ortaylı'nin NTV'de başlayan yeni programları. ilk bölümünde "türkiye'de okullar" konusu konuşuldu, gayet güzeldi. kimseye laf bırakmayan ilber hoca barlas'a bile laf bırakmadı. e hayırlı olsun vatana millete.
 8. ntv'de inşallah her pazartesi 22.15'de yayınlanacak program. inşallah dedim allah gecinden versin bu iki dehanın yaşı malum. hastalık ve işlerinin yoğunluğu da var. herneyse buranın entry dolacağını ve sosyal medyada bu programın ilgi göreceğini sanmıyorum çünkü çoğu insan bu müthiş bir bilgi,cahillerin kalıplarını,ön yargılarını yıkma ile zeka içermesine dayanabilir mi? mesela ilk program bence istanbulda yaşayanlar için hangi liseyi kazanmalıyım ile türkiyede hangi üniversiteler üniversite sayılabilir sorularına cevap verdiği gibi iki derya deniz hoca* konudan da konuya geçti bizi sıkmadan,konudan da çok sapmadan. hatırladığım kadarıyla *özellikle mülkiye itü,galatasaray ve eski robert şimdiki boğaziçi övüldü. odtü ve istanbul'un önemi belirtildi. özellerden özellikle bilkent ve sonrada sabancı ve koç'a değinildi. anadolu üniversitesi ile uludağ üniversitesine ankara-istanbul sonrası en önemli iki üniversite olarak yer verildi.
 9. vay arkadaş yayın saati leyla ile mecnunla çakışıyormuş. yazarken aklına gelmediydi. mecburen gececi olduk. birşey değil uyku semesi kaçta başladı ve kaçta bitti hatırlayamıyorum ki yazayım da izleyesiniz. ntv yayın akışında, çok ilginçtir, gece 12 sonrası yok. neyse mecburen internetten izleyeceğiz bundan sonra.
 10. ntv de ilber hoca nın döktürdüğü program.
 11. ntv' nin son güzel işlerinden biri. hep sürsün. tarih güzeldir, herşeydir.
 12. izdivaçlar, telegoller varken tahminimce ihtiyaç olmadığı düşünülüp bu insanlara bu kadar iyi program fazla gelir deyip kapatılan programdır.
 13. her zaman; kopuktu yaşam. bir zincir lazımdı. her zaman. anlamlaşan bir hikayedeki melodiyi canlandırırdı insanlar. sonra her zaman olduğu gibi zamanı ertesi güne yaymak.
 14. kasa kazanır.

senin her zaman kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap