aksi sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


aksi kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : uysal, sakin

<< akşam , aktıf >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te uysal kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ters. akis kelimesinden akisi $eklinde tureyemediginden bu hale gelmi$tir. yansimalarin bir kismi icin de kullanilir.
  2. inatci kisilere verilen unvan.
  3. ek$i sozluk yazari.
  4. oyunlarının kimi sahnelerini olağandışı bir vurdumduymazlikla gözlerimi kırpıştırarak, kimi sahnelerini olağan bir şaşkınlıktan karmakarışık olmuş düşüncelerimle boğuşarak izlediğim tanrı'nın tiyatrosunda o; kimi zaman dördüncü duvar, kimi zaman yabancılaştırma efekti, kimi zaman iştahla yediğim patlamış misir, zaman zaman hemen önümdeki koltukta oturan uzun boylu ve kabarık saçlı, kimi zaman yan koltukta oturan ve anımı paylaştığım yabancı, elini sımsıkı tuttuğum dost.
  5. niye aksi olduğunu anlayamadığım bi insan. efendi mi efendi, mülayim mi mülayim ama hala korkarak mesaj atıyorum. bugüne kadar hep "ya bi git işine" ya da "sanane" gibi bir mesaj bekledim ama sanırım daha çok beklerim bu gidişle.sinirinden mi gülüyor acaba? off of ne zor işler bunlar ya.
  6. kesinlikle neden aksi olduğunu anlayabildiğim memnuniyetsiz insan. bi' kere de yüzün gülsün be adam!
  7. sosyeteye girmiş, köylü güzeli. (kıs kıs kıs)
  8. (bkz: aksi nota)
  9. ayyuka nın yeni yımırtası.mendebur,suratsız öte yandan hissiyatlı şerefsiz.
  10. aşagıdaki gibi olan.sen karadan gel bana ben denizden kacayimsen disarda sor beni ben icerden bakayimkapiyi goster bana ben tavana bakayimsen al gemi aziya ben yerimde sayayimuyma,uyma benim aklimadurma,durma benim yanimdasol goster sag vur bana ben sasirip kalayim sen buyu beyaz koskte ben bahcene kusayimsen karadan gel bana ben denizden kacayimsen disarda sor beni ben icerden bakayim

senin aksi kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap