alici sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


alici kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : satıcı, verici

<< alicenap alık >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te satıcı kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bir seyler satmaya calisan kisi/kurum(bkz: bozaci)(bkz: general motors)
  2. (bkz: satis)
  3. randevu verip, gelcem diyip sözünü tutmayan kisi.yardim etcem, birlikte yapcaz diyip sonra ''aa unuttum o isi ben'' diyen kisi.
  4. uydu (satellite) içi
  5. yarı yolda bırakan, bunu alışkanlık haline getirmiş şahıs.
  6. joseph o connor'in romaninin ana karakteri bill sweeney, gayet irlandali, gayet alkolik ve gayet loser. kitap cok karanlik bir hikaye anlatiyor. hep elinizden atip cekip gitmek istiyor ama bir turlu birakamiyorsunuz. bir polisiye oyku gibi basliyor olmasi sizi yaniltmasin. satici bir polisiye hikayeden cok daha fazlasini sunuyor. daha cok bir cezalandirma ve gunah cikarma hikayesi; cok daha derin, cok daha karanlik sularda ilerliyor. su irlandalilarda ne var bilmiyorum ama yazabildikleri kesin.
  7. (bkz: ekinella)
  8. eskimoya buzdolabı satabilen adamdır.
  9. bunların içinde büyük bir kısmı ürünü satana kadar her türlü yalanı söyler. eğer onun elinde o mal yoksa kimsenin elinde yoktur, eğer düşünüp alışveriş yapmak için bir bakayım olmadı size gelirim dediyseniz 2 gün gecikirseniz teslimat 1 hafta gecikir en az fabrika yılbaşı öncesi 3 gün çalışmıyor der. ulan pezevenk sanki iskandinavyada fabrika işçilerine noel veriyor kayserili mobilyacıların ne tatili olsun lan yılbaşından önce üç gün. bununla da yetinmez patronu herhalde 20 güne gelir der gözünüzün önünde, patronu sanki fabrika sahibiymiş gibi o gelir dediyse gelir der oysa az önce duymuşsunuzdur patronun ağzından çıkan herhaldeyi. bazı satıcılar yıllarca gariban, ezilmiş, itilmiş müşteriyi sikmeye alışmış tadından vazgeçememiş. hayır puşt oğlu sen 10 kişiden 9unu kandırabilince iyi satıcı olmuyorsun, iyi satıcı elindeki imkanlarıyla kartıyla tüketiciye güven verip üç kuruş için götümü yırtmaya değmez dedirtendir.

senin alici kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap