alkis sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


alkis kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kargış

<< alışılmış allak bullak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kargış kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. begendiginiz bir seyi ovmek veya bi ritme tempo tutmak amaciyla el cirpmaorn. bi konser, tiyatro oyunu sonunda alkislanir(bkz: alkish tutmak)
  2. son zamanlarla bi sanatcinin cenazesinde alkislayarak topraga vermek moda haline gelmistir
  3. bu uyumsuz davranış; avrupa'nın anlamsız, berbat kentsoylu coşkusunun sembolü haline getirdiği, renli bir direğin yöresinde rakseden karaibler'in atalarına bağlı bu yadsınamaz kalıntısı.
  4. taktir ya da beğeni bildirisi olabileceği gibi bir kurtuluşu da belirtebilir. oh nihayet bitti bu* da evimize gideceğiz, haydii hop bunun coşkusuyla daha hızlı vuralım ellerimizi birbirine.*eğer bu bir soyad ise (bkz: ali sami alkış)
  5. genel olarak iki el birbirine vurdugunda ''$ak , $ak'' diye ses ciktigindan olsa gerek alki$a $ak $ak da dendigi olur .hatta daha da ilerisi para ile tutulan alki$lamaya yarayan ki$ilere argo da $ak$akci bile denir .
  6. teknolojideki tum degisimlere ve ilerlemelere karsin yuzyillardir ayni sekilde yapilan coskuyla yapildiginda eli kizartabilecek kollari agritabilecek hareket...niye alkis icin degisik secenekler sunulmuyor diye dusunceler olusabilir insanin kafasinda... konser saolnunda önünüzdeki koltukta neden ses cikarabilecek bir olusum yoktur ki :bir gong,bir boru ya da begenme oranina gore basabileceginiz bir tus....
  7. insanın bu kadar maymuna benzediği başka bir durum yok sanırım. ağır mekanlarda asil asil alkışlamak o yüzden daha da komik görünüyor. bir de eller doluyken illa alkışlama tribi var ki en eğlencelisi.bilardocuların parmak şıklatması* yada yaylı saz çalanların**** arşelerini rahleye vurmaları gibi.
  8. "al ve defol" manasında bir kelimecik.(bkz: al)(bkz: kış)(bkz: kış kış)
  9. aynı zamanda enteresan bir erkek ismidir.
  10. tiyatronun vazgeçilmez unsuru... oyuncuların yaşam kaynağı, oyunun meyvesi ve oyun için çekilen bunca zahmetin unutturucusu...

senin alkis kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap