antik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


antik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : yeni

<< anormal antıpatı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te yeni kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: antikite)
  2. kozyatagi tarafinda plazalarin arasinda bulunan, uygun fiyatli ve kaliteli yemek servisi yapan, ogle yemeklerinde gidilebilecek yerlerden biri.
  3. beyoğlu yeşilçam sokakta konuşlanmış, komün mantığıyla işlemiş, her güzel şey gibi ömrü kısa olmuş anarşist mekan. zamanında istanbuldaki anarşist hareketin merkezi olmuş, pek çok anarşisti bir araya getirmiştir. ancak hiçbir zaman örgütlenme mekanı olmamıştır. isteyenin girip sessizce takılabileceği, diğer sakinleriyle her türlü sohbeti yapabileceği, arada çayını demleyip tostunu yapabileceği rahatlıkta bir yerdi. dilerseniz gece mekanda yatabilirdiniz bile.
  4. takribi bin yıl kadar sonra, bugün dahil insanlık tarihinin tümü için gelecek nesillerce kullanılacak olan tabir, semantik antika ve tabii tikilerin yaşadığı an. *
  5. ancient *
  6. tarih öncesi manasına geldiği gibin ağız dolduran bir hakaret olarak efendime söyleyeyim bir küfür mahiyetinde kullanılabilitesi mevcut bir kelamdır.edit. cümle içinde kullanımı;-naber lan antik?gibin.
  7. eski anlamına gelen kelime. yalnız bilinen eskiden biraz farklıdır. misal; eski elbise'deki eski gibi değil de eski sevgili'deki eski gibidir. kullanılıp yıpratılandan değil de "önceki"ne daha yakın anlamda kullanılan. "e, eski sevgili örneği oldu mu şimdi? sevgili de pekala kullanılıp yıpratılabilir!" diyenler olabilir. olsunlar.
  8. eski yunan ve roma sanat eserlerine verilen ad.
  9. ekşi sözlük'ün en güzel hali.
  10. (bkz: antik.eksisozluk.com)

senin antik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap