aptal, sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


aptal, kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : akıllı, açıkgöz, zeki

<< aptal ara bulucu >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te akıllı kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. yapılmaması gereken şeyler yapıldığında,bütün herşey eline yüzüne bulaştırıldığında,herkesin hayatında bir kere de olsa kendine uygun gördüğü sıfat
 2. .. ve mutlu..
 3. (bkz: abdal) (bkz: tek bir harf dünyayı değiştirebilir) edit: iki harfmiş şimdi fakettim, iyisimi gidip yatayım ben. evet.
 4. türk argosunda birçok eşanlamı olan kelime. mesela: abeci, aval, bangoboz, cacıklık, dilgoz, düdük makarnası, hırbo, hırt, hışır, hıyar, kanser ilacı, kaşkaval, kereste, koroydo, mayın, pangodoz, pilaki, saloz, tereyağı, yanbolu vb.
 5. bön bakışlı , ağız sarkık , gözler flu görünüme sahip olan.
 6. bazı sitelerdeki, bazı moderatörler kesinlikle bu gruba girer. *
 7. son zamanların moda hakareti. işin komik yanı bunu zikreden kişiler de sanki atomu parçalamışlar. en dikkat çeken yönleri sorulsa zekası kesinlikle bu kapsamda mütalaa edilmeyecek olan insanlar çıkıp kendilerinden daha farklı olanlara bu yakıştırmıyor yapmıyorlar mı, güler misin ağlar mısın?
 8. yasemin mori. aslında bir konu varın diğeri. tıpası açılan küvetin bütün suyu yutması gibi. sözleri: * * gene hüzün var içimde gene yüzün hiç bakmıyor yine gözünde hiç ışık yok yine bulutlar hiç gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor deee ra ra ra deee ra ra ra de ra ra ra gene yüzün var içimde gene yüzün kalbimin atışları gene yüzün hiç gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor gitmiyor iNSANLAR BiRAZCIK VEFASIZ BiRAZ DA UNUTKAN VE APTAL, APTAL, APTAL insanlar birazcık unutkan, biraz da vefasız ve aptal
 9. deniz seki'nin harika yorumuyla tekrar tekrar dinlenip, insanı ağlatmayı başaran güzel şarkı. * http://ktunnel.com/index....f0b085c482fed48c9dd316632
 10. deniz seki'nin müziğe konsantre olduğunda ne şahane işler yapabileceğinin kanıtı süper şarkı. şarkının içinde aptal kelimesi geçmemesine rağmen " aptal" laşan bir bünyenin duyguları anlatılmaktadır. edit: aptallaşan bünye değil , herhalde deniz hanım karşı tarafa aptal diyormuş.
 11. Anlasaydın şaşırırım aşkın dilinden, Senin için sakladığım kalbe ne yaptın, şiir olsam dize dize senin adına, intizar ekleyip denize attın&#8230; anlaymadım ben dayanamdım ben şu 3 günlük ömrüne beni sığdıramadın anlaymadın sen dayanamdım ben şu 3 günlük ömrüne beni sığdıramadın.. söz-müzik: deniz seki
 12. sahici gibi süper bir şarkı varken klip bu şarkıya gelmiştir. (bkz: ilginç)
 13. beynin kıvrımlarında sinsileşmeyendir.
 14. düz gitmekten daha ağır bir hakaret şeyisi.
 15. (bkz: salak)
 16. çok güzel bir deniz seki parçasıdır.
 17. "şu 3 günlük ömrüne beni sığdıramadın" kismi insani fena halde yakan bir sarkidir. deniz sekinin yorumuyla müthis olmus.
 18. (bkz: homer simpson)
 19. verilecek cevapların oranı ikiye ayrılmaktadır. %97.39 cevap "sensin o"dur... %2.61 ise "doğru konuş"dur. bir nevi kısır döngü yaratan sözdür. kullanmak aptallıktır.* not: oranlar için kaynak veremiyorum. Zira daima arkamda kalıyor.
 20. insanı kendine getiren çok nadir şarkılardan biri, yaşanmışlıkları bir hiç olarak ifade etmeye yarayan şarkıdır.
 21. şu sıralar çok dinlediğim parça. umarım sıkılmadan her zaman dinleyebilirim. çünkü şarkının alt yapısı ve sözlerle bütünleşmesi son yıllardakilerin en iyilerinden biri. deniz seki nin sesi ve yorumu da şarkıyı sarıp sarmalayıp güzel bir hediye paketi yapmış.
 22. deniz seki'nin klip çektiği parça. bu kadar güzel bir şarkıya bu kadar kötü bir klip çekilebilirdi, tebrik ediyorum.
 23. bir yasemin mori şarkısı. piyano melodisi, clubbed to death'tekine çok benziyor. gene hüzün var içimde gene yüzün hiç bakmıyor yine gözünde hiç ışık yok yine bulutlar hiç... gitmiyor, gitmiyor, gitmiyor gene hüzün var içimde gene yüzün.. kalbimin atışları.. gene yüzün.. hiç.. gitmiyor, gitmiyor, gitmiyor insanlar birazcık vefasız biraz da unutkan ve aptal.. aptal.. aptal.. insanlar birazcık unutkan biraz da vefasız ve aptal..
 24. eski bir sanat müziği parçası intibaı uyandıran güzel bir şarkı.
 25. hem trip atıp hem de neden trip attığını söylemeden karşıdakinin bunu anlamasını bekleyen insan tipidir, hakikaten aptaldır.

senin aptal, kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap