arabulucu sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


arabulucu kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : arabozucu

<< ara sıra aralıklı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te arabozucu kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: çöpçatan)
  2. genelde rehine alınan suçlarda suçluyu teslim olmaya ikna etmek adına özel olarak eğitilmiş emniyet mensubu. samuel lee jackson ve kevin spacey' in başarıyla rol aldığı, swat timine yansımış yozlaşmayı çözmeye çalışan bir arabulucunun hikayesinde anlatılmıştır. aynı konuya sahne olan bir başka filmse, bruce willis' in yaşadığı bir travmanın ardından emekliye ayrılıp kasaba şerifliğine atandığı the hostage olup, the negotiator kadar gişede ilgi çekmemiştir.
  3. birbirine yakışacak kişileri buluşturan kişi, birleştirici. örneğin *; -kızlardan erkeklere tavsiyeler ile erkeklerden kızlara tavsiyeler tanışsalar, birleşseler mutlu bir beraberlikleri olur... bu duruma aracı olan ben de arabulucu diye adlandırılırım. onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine...
  4. aralarında anlaşmazlık bulunan, iki tarafı uzlaştırmak için seçilen kişi. ara bulucunun ısrarlarıyla sorun çözümlenir toplu uyuşmazlıklarda iki taraf arasında ki görüş ayrılıklarını gidererek. iki tarafın anlaşma yapmasına aracılık yapan kişilere ara bulucu denir. çok zor işi üstlenen kişilerdir, ne isa ya nede musa ya yaranabilirler.

senin arabulucu kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap