arsiz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


arsiz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : utangaç

<< arka art >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te utangaç kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. terbiyesiz, utanmaz, açgözlü, yüzsüz, yılışık, kendini bilmez, davranışında sınır tanımayan, küstah. kısacası kendimizden başka herkes. atasözü: az verme hırsız olur, yüz verme arsız olur. ayrıca bitki ise başka bir anlama gelir ama bunu da başkası yazsın isterse.
 2. hande yener ve teomanın söylediği şarkı. teomanın söylediği nakarat kısmı pek bi güzel olmuş. işte şarkı sözleri; saklayamayız artık aşkı, (durduramayız artık aşkı) alev aldık. söndüremeyiz yandık, deli yel aldı. tesadüf değil, bu yangını sen çıkardın. geç kaldın, yine geç kaldın. yarım kaldım, sensiz kaldım. aşk varsa karşında, kim yenebilir, zamanımı kim yenebilir.. savaşma boşuna, ne olabilir, ne şimdi ne sonra ödün verir. çal kapımı çal, bu ruh arsız, kararsız, soy beni içim rahat, aklım tutarsız. çal kalbimi çal, bu ruh kararsız, çöl gibi içim kurak, Susuz ve yalnız.
 3. namussuz anLamına da gelen kelime..
 4. teoman ve hande yener'in keyifli düeti. teoman ''soy beni, içim rahat'' der şarkıda ve epey de bir isteklice söylemiştir şarkıyı.
 5. namus bireyselliğinden altar egoyu dışa vuran kalın lata.
 6. ruhunu içten içe delmiş kişi. çektiği her acıyı arsızlığına sebep olarak sundukça daha da arsızlaşan bir yürek, kim ister ki arsız olmayı diye düşünürken kendini arsızların en zehirlisiyle dost eden...arsız, bıçak saplanmış yüreğinin kanıyla yazı yazabilen...
 7. bu şarkıda bir garip hisseden sadece ben miyim diye düşünmüştüm, değilmiş. çal kapımı çal, bu ruh arsız, kararsız, soy beni içim rahat, aklım tutarsız.
 8. ingilizcesi cheeky dir.
 9. mağaradan yeni çıktığımı hissettiğim şarkı. daha yeni duydum. çok hoş şarkı. garip bişeler oluyor dinledikçe.
 10. teoman'ın içinde bulunduğu her şarkı gibi güzel olmayan şarkı. hande yener'le olmamış.
 11. http://fizy.com/#s/1agyao teoman ile hande yener düet yaptıkları bir şarkı. insanlar üzerinde garip etkiler bıraktığı gözlenmektedir. iyidir, hoştur, höşmerimdir.
 12. arsız güçlü olunca; haklıyı suçlu çıkarır. *
 13. Arabesk rap yapan gereksiz döl israfı bir arkadaşın fan kitlesinin seslendiği isim şeklidir. (bkz: Arsız Bela)
 14. Para kazanamayınca ilk iş ELLERiNDEKi BiZE ÖZEL DATALARI SATIYORLAR! "Arsız" bu Amerikalılar... http://galeri.uludagsozluk.com/r/arsız-750898/

senin arsiz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap