aydinlik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


aydinlik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : karanlık

<< aydın aydınlık, >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te karanlık kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. uzerine yeterli miktarda isik vuran alan. (bkz: karanlik)
  2. 12 eylülün ertesinde, sayfalarında illegal örgütlere ait kişilerin ad ve adreslerini çarşaf çarşaf yayınladığı rivayet olunan isci partisi yayın organı. olmadık yerlerden aldığı istihbaratlarla gündem yaratmayı hedefleyen bir yayın politikası izler.
  3. ankara aydinlikevler semtinin kısa adı. örnek içinde kullanalım,- aydinliktan geçer mi ? (124 nolu otobusün şoförüne)- geçer
  4. apartman boslugu
  5. necip fazil kisakurek in bir siiri.uyan yarim, uyan, sondu yildizlar, gun, karsi tepeden dogmak uzredir. her sabah gunesi seyreden kizlar, mahmur gozlerini ogmak uzredir. uyan yarim, sesler geldi derinden, karanlik oynadi, koptu yerinden; ilk isik, kapinin esiklerinden, simdi bir gölgeyi kogmak uzredir. segilim, kapimi çaldi aydinlik, baygin gözlerimi aldi aydinlik, icimde tikandi, kaldi ayrilik, bu aydinlik beni bogmak uzredir.
  6. karen foggun elektronik posta adresini ele geciren dergi.
  7. "daniel hechter" erkek giyim firmasinin turkiye temsilcisi
  8. ezeli rakibi icin (bkz: aydinli hazir giyim)
  9. aydınlıkhiçbir vakit tam karanlık değil gecekendimde denemişim benkulak ver dinleher acının sonunda açık bir pencere vardır.aydınlık bir pencerehayal edilecek bir şey vardır.yerine getirilecek istekdoyurulacak açlıkcömert bir yürekuzanmış açık bir elcanlı canlı bakan gözler vardır.bir yaşam vardır bölüşülmeye hazır
  10. kış güneşinin kombinin yaz modu gibi çalışması nedeniyle sıcak olmayan fakat ışıklı bir günü tanımlamakta kullanılır.

senin aydinlik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap