barbar sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


barbar kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : medeni

<< balig barış >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te medeni kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. aslında "vahşi", "yabani", "ilkel" ve "uygarlaşmamış" kelimeriyle anlamdaş olan -sanırım- ingilizce bir kelimedir ve artık türkçe'de de kendine yer bulmuş, sözlüklere oturmuştur. (bkz: barbarian) (bkz: barbaros hayrettin), (bkz: conan the barbarian), (bkz: berber).
  2. "imansız ve cellat ecnebiler"in; artık dayanamadıklarında, karşı koyamadıklarında türkler'e uygun gördükleri bir sıfattır... bugün bile türk dendiğinde "türk'lerin barbarlığı" gelir direkt akıllarına... halbuki ne alakası var canım, türkler kadar hümanist toplum. vikinglerden öte barbar mı var? değil mi ya? öhö.
  3. (bkz: conan)
  4. insanın medeniyet ile anormal hale getirilmemiş doğal formu.not : medeniyet ile kastım teknolojik gelişme değil sosyolojik yozlaşmadır.
  5. ilk goru$tugumuz yerde feci kiyamet kopacak olan #gameshow insani.
  6. yabancı anlamındaki sözcük.
  7. ertugrul ozkoke, gus halle entry girmemi kıskanmış ve sonra hani bana hani bana şeklinde feryat etmiş sozluk kullanıcısı.
  8. verimli bir #gametemple karakteri. ayrıca yazın korkunç sıcağında, ben bayılma noktasına gelirken kendisi hiç birşey olmamış gibi yaşamını sürdürmüştür.
  9. muzik konusunda gereksiz kisitlamalara girmemesi nedeniyle sevdigim bir #gametemple sakini .
  10. muzik insanı yadaiyi insansuper insan nerdeyse her konuda muhabbet edebilen insan tipi

senin barbar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap