bas sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


bas kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : son, dip

<< bariz baş eğmek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te son kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. dusuk frekansli ses. (bkz: tiz)
  2. en kalin registerdaki erkek sesigenellikle ciddi, meşum, veya kotu adam rollerini oynarlar fakat buffo denilen komik rolleri oynayan baslar da vardir..mussorgsky'nin boris godunov'u bas basrollerden biridir, fakat bunlar da yardimci rol olurlar genelde
  3. ayak uzvunun belirli bir olusumun uzerinde belirli bir sure bulundurulmasi seklinde tanimlanan eylemkara basma iz olur daki gibi
  4. bas gitar çalamlara kısaca bas denir:-hey bas naber?-olm bas git burdangibi...
  5. basic'te hazirlanmi$ dosyalarin extension'i. ilk ciktigi zamanlarda plaintext olmasina ragmen qbasic 4.5'ten itibaren daha hizli save ve load saglamak amaciyla ozel bir formata burundurulen dosya turu. ayrica visual basic'te hazirlanan module dosyalarina verilen extension.
  6. malezya folklöründe geçen, genellikle domuz kanıyla beslenen bir varlıktır. medeniyetten uzak durmayı tercih etse de, zaman zaman insan kanıyla da beslendiği söylenir.
  7. samsa mensubu arkadaşlardan kaptıım, her türlü fiil anlamına gelen fiil kökü, joker fiil. örnek olarak :- oğlum tuz bas. (masada tuzu uzatır mısın babında)- oğlum ses bas. (odada müziğin sesini aç manasında)- oğlum sps bas (sps annat çalışmadım manasında)- $ınav mı bassak (bkz: tollguh)- carrefour mu bassak (carrefoura mı gitsek)görüldüğü üzere türkçedeki her türlü fiile karşılık gelebilen yegane harf kümesi.
  8. (bkz: bir basta bulunması gereken özellikler)
  9. fr. aşağı, alçak. anlamına da gelen kelime.(bkz: alçak)
  10. kalin erkek sesine de denir. ayhan baran , cetin alp

senin bas kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap