baslangic sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


baslangic kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : bitiş

<< başlamak bat >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te bitiş kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: bitti) ve (bkz: annea bittiiiiiii) $ekillerinde ifade edilebilen durum..
  2. bir edip cansever siiri;ester'in söyledikleridir yalnızlığına korku vurma ester'in söyledikleridir ve gelsin ve geçsin bütün sözlerim gelsin ve geçsin ester'in söyledikleridir insanların içinden kendim olup taşayım ester'in söyledikleridir insanlara uzaklık vurma ama herkes ki kendisi olsun sonra herkes kendisi olsun bir gün herkes kendisi olsun ester'in söyledikleridir dünyada bakınıp durma bütün ol ve ayrı tut ki kendini zaten öyledir çünkü öyledir.
  3. baslangıctaki hislerlin tam tersiyle bizi karsılayan hadise..
  4. insan bilmediği şeyden korkar genellemesiyle -ki bari bu genelleme olsun doğrudur inancıyla- önünde durup duran yeni hale nasıl adapte olacağını bilmemekten kaynaklanan bir korkuyu içinde barındıran sondur. fakat nasıl olduğu bilinmez bir şekilde gerçekleşen uyum sonucu kimi zaman güzel kimi zaman kötü* bir hatıra olarak kişisel tarihte yerini alacak, baştaki gibi acıtmıyacak, eğer güzel bir son ise daim iyi dileklerle anılacaktır.
  5. sona eriş.. zaten öyledir...(bkz: ermek)
  6. bir sarhoşun, ille de kendi odasına girmekten başka hiçbir şey dilememesi gibi; yıka döke, bağıra çağıra, kusa kirlete, kendi dışında kalan herkesi ve herşeyi rahatsız ederek, taciz ederek, öfkelendirerek, sabit adımlarla yaklaşılan son.
  7. bir giuseppe ungaretti şiiri;böğürmüyor artık, fısıldamıyor deniz,deniz.düşsüz, renksiz bir alan deniz,deniz,aşındırıyor da insanı deniz,denizyansısız bulutlarda kımıl kımıl deniz,deniz.hüzünlü dumanlara bıraktı yatağını deniz,deniz,ölü de görüyorsun, deniz,deniz.çeviren: işıl saatçioğlu
  8. "o yaz hiçbir şey söylenmedive bitti her söylenmeyen"*
  9. "eski bir gökyüzü / buldum / son sözümdü bu" *
  10. (bkz: tükeniş)

senin baslangic kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap