bat sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


bat kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : çık

<< başlangıç batar >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te çık kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ks. batch
  2. kisa yol gibi bir sey olarak kullanilirdi bu ms-dos zamanlarinda... ayrica install programi yazacak kadar bilgisi olmayan bilgisayarcilar (arj ile dosya bile acamayan bilgisiz kullanicilari icin) bat halinde install programlari hazirlarlardi, kagidin uzerine komutlari tek tek yazmak yerine..(bkz: batman)
  3. (bkz: batch file)
  4. (bkz: raket)
  5. tokat ilimizin kısıra benziyen fakat sulu olan yöresel bir yemeği.
  6. evet kısıra bener, domates rendesi olduğu için suludur, tokatlılar içine dövülmüş ceviz koyarlar, sivaslılar ise çok az iyi çekilmiş kıyma koyarlar. sonra da dolma gibi yaprağa sararak yerler. hımm böyle mayhoş mahyoş olur, acı olur nefis olur. ama hazmı pek kolay değildir.
  7. şu sıralar devletimizin bir çok küçük esnafa istemeden de olsa höykürerek* söyledigi emir kipi.(bkz: su kriz ortaminda sozlugun kullanimi)
  8. (bkz: the bat)
  9. ing. ar. gece dolanan orospu, şey gibi;(bkz: alley cat)
  10. ince bulgur, domates salcasi, haslanmis ye$il mercimek, nane, reyhan arzuya gore kuru ic bakla (dolma yapmak icin sarilacaksa), ceviz (pi$irilmeden yenilecekse) iceren cok fonksiyonlu yiyecek. tokat yapragina sarilarak cig tuketilir. dolma yapilacaksa cemen, sucuk, pastirma konur tenceresine. salcali soganli sos hazirlanir, pismeye yakin uzerine dokulur. kalabalik ortamlarda bir tencere bat dolmasi huzur ve barisa dair ne varsa yitirilmesine neden olur, kardesi kardese dusurur.

senin bat kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap