beceriksiz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


beceriksiz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : acar, marifetli

<< bebe bed >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te acar kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. elinden iş gelmeyen,eli işe yatkın olmayan,dolayısıyla bu özelliklere sahip kişinin hayatı boyunca alnında taşımak zorunda kaldığı damga.
 2. iki eliyle bi s.ki doğrultamayan insan tipi
 3. beceriden yoksun olan..
 4. (bkz: iki eliyle bir siki dogrultamamak)
 5. Bir seni seviyorum iki seni seviyorum Üç seni seviyorum Seni çokca seviyorum Bunu söyleyebilmek için varımı gücümü sarfediyorum Arzu edilen bir incelikle Dünyada bilemedim ben o en küçük şeyi Arzu uyandırmayı Uyandırmayı istediğim anda bile Buysa eğer sözü edilen duygu masum bir teşhirciliktir alt tarafı Fiziksel olduğu kadar ahlaksal da bir konu allahın belası şey tüm bunlar hiç de ferahlatıcı değil Çekim gücü olarak sıfır noktası *
 6. Kabuğunu koparmadan ne bir elmayı soyabildim ne de iyileştirebildim bir yaramı ama karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna bendim çünkü bıçağı saplayan onun yurduna Şair diyorlar benim için bilmiyorum oysa her şiire konmalı mı uyak her yere nedense konamıyor tayyare hay dilimi arı türkçe soksun; uçak Kaptan olmak isterdim aynanın karşısında eski bir sinema yıldızı gibi ağlayan istanbul hatlarında bir fırça hafifliğiyle gidip gelen vapurlara Eskimo bir şair dokunuyor omuzuma ve Kız Kulesi'ni göstererek bırak artık diyor üzülmeyi yedi tepeli bu şehirde şiir okunacak tek yer elbette denizin ortasındaki şu küçük buz dağı Terzi olsa da babam sökük dikmesini beceremem beni yalnızca sen anlarsın iğnenin deliğinden geçsin diye ipliklerin bir anlık ıslatıldığı dudaklara takılıp kalan annem *
 7. yaptığı işi eline yüzüne bulaştıran insandır.
 8. sunay akın'ı sunay akın yapan tamda bu ve buna benzer şiirleridir mükemmellik ayrıntılarda gizlidir mantığının EN AÇIKLAYICI ÖRNEKLERiNDENDiR. "kabuğunu koparmadan ne bir elmayı soyabildim ne de iyileştirebildim bir yaramı ama karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna bendim çünkü bıçağı saplayan onun yurduna.."
 9. beceremeyen, beceremedikçe daha çok beceremeyen, daha çok beceremedikçe de daha da çok beceremeyen insan tipi.
 10. ayrıntı yayınlarından çıkmış olan nefis bir patricia highsmith polisiye-gerilim romanı. olaylar gelişmeye başladıkça artan gerilimden ötürü sigara molaları vermeme sebep olmuş ancak okumaya devam ettiğimde hiçbirşey değişmemiş, gerim gerim germeye devam etmiştir.
 11. (bkz: Deniz baykal)..
 12. (bkz: recep tayyip erdoğan)
 13. (bkz: elgama)
 14. bir sunay akın şiiri; Kabuğunu koparmadan ne bir elmayı soyabildim ne de iyileştirebildim bir yaramı ama karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna bendim çünkü bıçağı saplayan onun yurduna Şair diyorlar benim için bilmiyorum oysa her şiire konmalı mı uyak her yere nedense konamıyor teyyare hay dilimi arı türkçe soksun; uçak Kaptan olmak isterdim aynanın karşısında eski bir sinema yıldızı gibi ağlayan istanbul`un hatlarında bir fırça hafifliğiyle gidip gelen vapurlara Eskimo bir şair dokunuyor omuzuma ve Kız Kulesi`ni göstererek bırak artık diyor üzülmeyi yedi tepeli bu şehirde şiir okunacak tek yer elbette denizin ortasındaki şu küçük buz dağı Terzi olsa da babam sökük dikmesini beceremem beni yalnızca sen anlarsın iğnenin deliğinden geçsin diye ipliklerin bir anlık ıslatıldığı dudaklara takılıp kalan annem (bkz: sunay akın)
 15. hay aksi.

senin beceriksiz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap