berbat sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


berbat kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : iyi, temiz, güzel

<< beraber bereket >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te iyi kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. kötü, fena.. genellikle geçirilen "gün" anlatırken başına gelen sıfat.
 2. farsça "berbâd" kelimesinden dilimize geçmiştir. Anlamı; '1. kötü, 2. bozuk, 3. çirkin, beğenilmeyen, 4. darmadağan, perişan, bakımsız, viran' dır. "berbat etmek" ve "berbat olmak" şeklinde deyimleşebilir.
 3. bir anlamda igrenc deme anlamina da gelmektedir.
 4. ingilizce konuşan birisinin, sucks kelimesini bastırarak söyleyip ifade edebileceği sıfat.
 5. içinden çıkılmaz durumlar için de kullanılan bir kelime.defalarca söylense de.durum berbatlığıyla kalır. *
 6. (bkz: iğrenç)
 7. iyileştirilmesine imkan vermeyecek derecede kötü.
 8. keremcem'in olmuş dediğim nadir şarkılarından. aferin temiz yüzlü çocuk... bu ne duygu böyle...http://www.youtube.com/watch?v=Jiqts2iVc_8 +
 9. kontrol ettiğim face profilinin paylaştığı son şarkıdır.*
 10. --spoiler-- keremcemin şu sıralar sıkça duyduğum yeni şarkısı. klibi de şarkının ruh halini yanıstacak şekilde gayet kasvetli olmuş, hani nasılsın diye sorulduğunda adet yerini bulsun diye iyiyim denir ya bu şarkı içten bir şekilde berbat durumda olduğunu gizlemeyenlere gelsin. şarkının enteresan bir özelliği de sözlerini keremcem'in eski kız arkadaşı olan belit özükanın yazmış olması. ama ayrıldıktan sonra mı yazdı orasını bilemem de eğer öyleyse ve bu şarkıyı da eski sevgilisi söylüyorsa demek ki ortada bitmiş olan bir şeye bile saygı duyan iki insan söz konusu. --spoiler-- şarkı nın klibi; http://www.youtube.com/watch?v=Jiqts2iVc_8 + şarkın nın sözleri; bir mektup koydum ceketinin cebine cesaretim yoktu bakmaya gözlerine kötü sözler söyledim çoğunu kastetmedim alabilmek isterdim hepsini geriye hani derdin ya söz uçar yazı kalır diye sen de bakma benim sözlerime hani derdin ya aslolan aşktır gülüm diye gerisi hikaye yolun düşerse gel de bir bak nasıl pişmanım yandım heyhat iki dirhem bir çekirdek halime bakma her şey berbat mektubu buldun mu yoksa yırtıp attın mı söyle ne kaldı bizden geriye hani derdin ya söz uçar yazı kalır diye sen de bakma benim sözlerime hani derdin ya aslolan aşktır gülüm diye gerisi hikaye yolun düşerse gel de bir bak nasıl pişmanım yandım heyhat iki dirhem bir çekirdek halime bakma her şey berbat
 11. Keremcem'in dalıp gitme sebebi şarkisi. Muzigi de güzel. Insan bi garip hissediyor.
 12. keremcem'i normalde sevmememe rağmen sürekli olarak dinlediğim tek şarkısı. insanı alıp götürüyor gerçekten. müziği de harika ayrıca.
 13. keremcem'in şimdiye kadar söylediği en iyi şarkı. (bkz: heyhat)
 14. 11. nesil yazar. hoş gelmiştir.
 15. doğum günü kutlu olsun yazarı.
 16. Keremcem'in çok kaliteli bir Şarkısıdır. Bazı şarkılar vardır eğer ilk dinlediğiniz zaman sizde değişik hisler uyandırdıysa her dinlediğiniz zaman o ilk anı hatırlarsınız. Filmde dinlediyseniz filmin o sahnesi gözünüzün önünden gitmez.. ben bu şarkıyı ilk defa kütüphanede dinledim.. insan kütüphanede şarkı dinler mi dinliyormuş işte.. kendimi yedi saat kütüphaneye kapattığım bir gündü insan o kadar saat kütüphanede ne yapar eskiden baya çalışıyormuşum demek ki.. senin bana mesaj attığın bizden bir kez daha şans istediğin gündü. Senin mesajından sonra dışarıda bu şarkı çalmaya başladı. O gün ben senin mesajına cevap vermedim tıpkı iki aydır hiçbir mesajına cevap vermediğim gibi.. ama o gün ben bizi esas ayıracak adamla da tanıştım.. içimdeki bir çok hevesi öldüreceğini bilemeden seni içimde öldürmesine izin verdim. O gün bilemeden seni aldattım inan daha sonra bilinerek ve bilerek bir çok kez aldatıldım, aldandım... şimdi ikimizin de her şeye teşekkür edeceği bir hayatı var ayrı da olsak var.. biliyor musun ben her gece kendimize dua ederken size de ettim ve ediyorum.. ilk defa seninle kıyas yapmadan birini sevebiliyorum belki de ahın fazlası ile çıktı benden ..daha yeni yeni topluyorum heveslerimi senleyken olduğum insan gibi olabilmek için , ben olabilmek için..
 17. Hani derdin söz uçar yazı kalır diye Sende bakma benim sözlerime Hani derdin ya aslolan aşktır gülüm diye Gerisi hikaye Yolun düşerse gel de bir bak Nasıl pişmanım yandım hey hat iki dirhem bir çekirdek Halime bakma her şey berbat. (bkz: keremcem)

senin berbat kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap