birinci sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


birinci kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sonuncu

<< biriktirmek birleştirmek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sonuncu kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bir yarismada bitis cizgisini ilk gecen. ligi sampiyon bitiren bir konu hakkinda ilk yaziyi yazanin ilk harfiinin yaninda duran noktali 1 diye de cesitlenebilir.her zaman en onde olandir.
  2. bir zamanlar solcu insanlar tarafından rağbet gördüğü için baş harflerinden cümleler üretilen sigara markasıdır. yüklemini hatırlayamadığım bir cümle şöyle idi, bilen birisi yazsın: "bir insanın rızkı için nice canlar i.."
  3. bi nevi karizma sigarasidir. benim olayim farkli bundan icerim, hastasiyim diyeni coktur. guzel de sigaradir, gercekten ucuz diye alan da vardir. ama ortama girince maymun olur, otlanani cok cikar "usta bi neymi$ versene" diye, pi$man eder insani o an.
  4. agizlik ile içilmediği takdirde ağız ve burun nahiyesine tütün yapışmasına, akabinde yoğun öksürük krizlerine girilmesine sebebiyet veren yerli malı yurdun malı ve ucuz fiyatlı sigaradır.
  5. ferikoy civarindaki tekel fabrikasi kapaninca bulunmaz olan bir sigara markasi.
  6. çok kokutan ve paketini görmeseler bile insanların "baba sen dibe vurmuşsun" şeklinde size yaklaşmasını sağlayan eskiden daha da ucuz olan (diğer sigaralara oranla), yetmişlerde "ikinci" , "üçüncü" gibi iki tane daha kalitesiz versiyonu olan tekel üretimi yirmi yuvarlak sigara. paket yan tutulduğunda da "20 yuvarlak sigara" yazısının 20sinde kasketli işçi rahatlıkla görünebilir.
  7. "domuz osurtan" olarak da bilinen köylü sigarasi.
  8. ikincinin bir level üstünde olan..
  9. (bkz: birinç)
  10. parasiz kaldigimiz zamanlarda nikotin ihtiyacimizi karsilayan tok icimlisigara*

senin birinci kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap