borc sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


borc kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : alacak

<< bonkör borclu >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te alacak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Bir kişi veya kuruluşun, bir diğerine karşı, genellikle daha önce alınmış belirli bir paranın, ana para, faiz ve öteki ödentilerle beraber geri verilmesi şeklinde yerine getirmek zorunda olduğu yükümlülüktür. Tarafların anlaşma şekline göre, bu yükümlülüğün yerine getirilmesi veya karşılığında bir hizmetin görülmesi şeklinde olabilir.
 2. birini unutmak istemiyorsan ona borç ver sözüyle önemi anlatılmış olay.
 3. borc yigidin kamcisidir derler ama gerek yoktur. cok ihtiyac olmayinca alinmamalidir.gunduzunu zelil gecenizi rezil eder..
 4. Geri verilmek üzere alınan veya ödenmesi gerekli para veya başka bir şey. mecazi anlamda ise; Birine karşı bir şeyi yerine getirme yükümlülüğüdür. *
 5. hayatta üç çeşit borc vardır; 1- vatan borcu 2- namus borcu 3- bakkal borcu *
 6. (bkz: türkiyenin iç borcu) (bkz: türkiyenin dış borcu)
 7. (bkz: borç çorbası)
 8. cemiyette pişiyorum şarkısı; bırakmam bunu yanına. ödeyeceksin. bırakmayacağım sana. hayatta üç çeşit borç vardır. vatan borcu,namus borcu ve bakkal borcu.
 9. platonik aşkın parasal olanı. borcum var diye uykusuz geceler geçiriyorsanız, borcunuzu ödemeyin karşı taraf uykusuz kalsın.
 10. alan kiside sahte mutluluğa, veren kiside sahte sevecenlige neden olan durum.
 11. sizde olmayanı başkasından geri vermek üzere temin etmektir. ilk önce akla para gelir. şimdi arkadaş dert yanınca farkettim. çevremde herkesin az veya çok belli bir miktar borcu var. ve çoğu da öğrenci tipler. kredi kartı borcu olanları saymıyorum bile. ulen eşek sıpası kendi paranı kendin mi kazanıyorsun da borç yapıyorsun. bir iş tutsun elin sonra borç mu yapacaksın ne yapacaksan yap. her gece iç, her gece eğlen çıldır sonra da çevreden borç al. o aldığın borç parayı da hemen bitir. son 10 ytl ile iddaa oyna, son maçta kupon yatsın sonra da gece gece psikopata bağla. üzülüyorum da keratanın haline.
 12. borç yiğidin kamçısıdır.
 13. şu zamanlarda yiğidin kamçısı değil celladı olmuştur. (bkz: yoksa paran vardır kumbaran)
 14. ödenmediği takdirde insanın sinirlerini yıpratır. en sonunda "başımın gözümün sadakası olsun" der peşini bırakırsınız. unutulmak istemiyorsanız bir insandan borç alın sözü doğru galiba.
 15. Varsa sıkıntı yoksa huzur verir. ama borç isterken suratının girdiği şekli tarif eden bi entry olamaz efenim.
 16. şuan ülke dış borçlar yüzünden bu halde. ABD'ye borç IMF'e borç bakkala borç,sucuya borç sonra özelleştir babam özelleştir.
 17. (bkz: borçlar kanunu)
 18. alım gücünün yerlerde süründüğü günümüz ekonomisinde, sistemin kölesi olan orta direğin vazgeçilmez dayanağı. çok değil bundan 20 sene evvel emekli olan bir tc vatandaşı rahatlıkla ev alabilrken şimdiyse anca kredi kartlarının borcunu kapatabiliyor.
 19. insanın isterken en çok kızardığı hede hödö.
 20. hukukta günlük hayatta kullanılandan çok daha farklı bir şekilde karşıya çıkar. borç tek başına yaşayan bir kavram değildir.edimi ve ifası vardır. bazen bunlardan biri eksik olup "eksik borç" dediğimiz sınıfa girerler. dare vermek.( para borcunu ifa etmek) facere yapmak.(biri için heykel yapmak) nonfacere yapmamak.(bahçesine zarar vermemek)(iyiniyet borcu)
 21. iğrençtir. sıkıntı verir. uykusuz bırakır. mutluluktan çalar. eziyet eder ve ettirir. inşallah kimseler kalkamayacağı kadar batmaz.
 22. iyi güne kalmayandır.
 23. Kişinin geri vermek üzere aldığı nesnedir.
 24. GÜZEL OLMAYANDIR..
 25. alacak olsada, verecek olsada iki durumda'da insanı bunalıma sokar.

senin borc kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap