boy sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


boy kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : en

<< boşlamak boylam >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te en kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ingilizce erkek cocuk demek..
  2. kabile gibi bişey, örnek versem daha sağlıklı olacak, mesela kayı boyu...
  3. uzunluk
  4. deniz,gol,kuvet gibi yerlerde verilince bir derinlik olcusu olarak kullanilabilinen bir uzunluk belirtisi- ahmet sekerim bi boy versene- gel hayatim. bak burasi nereme geliyo- ahmed'im yine mayonu giymeyi unutmushsun
  5. erkeklerin korkulu rüyası (hani yani ilkokulda kızların yanında kısa kalırlar bozulurlar ya onu dediydim, siz ne anladınız? aaa çok art niyetliyiz çok viyk)
  6. bilir misiniz ki, insanlarda boyun algılanışı dahi yer yer nesnel olmaktan çok uzaklaşabiliyor: aynı kişi iki farklı grubun önüne çıkartılıyor ve birinde bir profesör, diğerindeyse işçi olarak tanıtılıyor. ve sonra gruba "haydi, bu şahsın boyunu tahmin edin bakalım" deniyor. ne oluyor? profesörün işçiden ciddi bir biçimde daha uzun boylu olarak algılandığı ortaya çıkıyor, ikisi aynı kişi elbet.inancım o ki, sadece sosyo-ekonomik statü, prestij değil boyu uzun gösteren. tamamen şahsi fikrim, dayandığı bildiğim bir araştırma yok, ama hoşlandığımız, çekici, karizmatik bulduğumuz insanları da daha uzun algılama eğiliminde olamaz mıyız? açıkçası bunu çok iyi bilemiyorum, fakat bu entryimi izninizle şu güne dek bana gelmiş ve "boyunuz iki metreyi geçiyor, değil mi?" diye sormuş onlarca insana ithaf etmek istiyorum.
  7. (bkz: william wallace is seven feet tall)
  8. amerikan argosunda zenci kolelere hitap bicimi oldugundan nigger demeden, legal cercevede taciz etmek icun kullanilan bir yakistirma. yolunuz duserse zenciye olm manasinda boy falan demeyin.
  9. (bkz: islev)
  10. kavim.

senin boy kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap